Skip to Content

Vlasy do strany á la morská víla

Ženy s dlhými vlasmi si svoje neposlušné pramene často prehadzujú cez rameno. Rovné, zvlnené či kučeravé vlasy voľne padajúce cez rameno alebo rafinovane zopnuté na strane vytvárajú jemný, ženský look pripomínajúci morskú vílu. Ak máte uvoľnenú a romantickú náladu, inšpirujte sa účesmi začesanými do strany v našej galérii.

Či už máte vlasy rovné, zvlnené alebo vám rastú v neposedných kučerách, začesaním do strany spoľahlivo podčiarknete svoj ženský šarm. Tento look je pozoruhodne všestranný a vhodný na rôzne príležitosti – asymetrický prvok oživí takmer každý účes. A jeho hravosť vám poskytne mnoho priestoru pre kreativitu a zábavu.

Variácie účesov začesaných do strany

Existuje mnoho spôsobov, ako nosiť vlasy na strane. Stačí nasledovať niekoľko jednoduchých pravidiel. Ak je súčasťou looku cestička na strane, vlasy si prehoďte do opačnej strany. Aby mal účes požadovaný tvar, vlasy musia byť aspoň o niečo dlhšie než po ramená. Spôsobu upevnenia vlasov vzadu na hlave sa tiež medze nekladú. Najlepšiu službu vám urobia neviditeľné vlásenky, rafinované ozdobné spony či ďalšie zaujímavé doplnky.   

Vlasy si môžete do strany voľne prehodiť alebo pevne začesať. Veľmi efektne pôsobí, ak ich potom zapletiete či zaviniete opačným smerom a vytvoríte tak zvlnený ornament. Ak ich na jednej strane pevne stiahnete a uhladíte, dosiahnete efekt nakrátko zostrihaného účesu. Rosario Dawson (posledné foto v galérii) doviedla tento štýl ešte o krok ďalej tým, že si vlasy nad jedným uchom skutočne oholila.   

Vlasy na strane vám môžu padať cez rameno tak, ako ich príroda stvorila, alebo si môžete vyčariť plážové vlny, rafinovane vytvarované vlny, uhladené pramene či kučery, záleží len na vašom vkuse a konkrétnej príležitosti. Ak máte chuť na ešte hravejší účes, ozvláštnite ho pevne alebo voľne zapletanými prvkami.

Tento štýl môžete nosiť aj vtedy, ak máte ofinu, alebo ho doplniť zvlnenými prameňmi prehodenými cez čelo.

Popustite uzdu svojej kreativite! Jednoducho skúšajte rozličné variácie účesov začesaných do strany a nájdite ten, ktorý sa ideálne hodí k vášmu looku. Tužidlo, púder pre objem vlasov či vosk vám určite budú dobrými pomocníkmi, s ich použitím sú totiž vlasy poddajnejšie a navyše upútajú nádherným leskom.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...