Skip to Content

Blogové trendy: Ombre štýl

Hviezdy ako Sarah Jessica Parker a Drew Barrymore boli jedny z prvých, ktoré si zamilovali ombre farbu vlasov. Na prehliadkových mólach už dnes vidíme vlasy modeliek plné výrazných ombre farieb. Naopak, v blogosfére sa preferujú farebné odtiene medzi tmavou čokoládovou a jemne hnedou. Ukážeme vám príklady krásnych odtieňov ombre vlasov.

Ombre štýl vlasov je jemnejšia verzia vlasov farbených dvomi farbami (dip-dye hair). Namiesto výraznej zmeny farby medzi korienkami a končekmi vlasov, ombre (alebo aj vytieňované) vlasy prechádzajú od tmavších k svetlejším odtieňom farby postupne, a to v jemnom kontraste odtieňov jednej farby. Ombre farba vlasov sa obvykle mení z tmavšej na svetlejšie odtiene, začínajúc v oblasti uší smerom ku končekom. Často sú vlasy na hlave v tmavších odtieňoch hnedej alebo špinavej blond farby a postupne sa zosvetľujú smerom ku končekom.

Ombre účes je ideálnou voľbou, ak chcete okoreniť svoj look bez toho, aby ste si zafarbili celé vlasy. Hra s farbami spraví to, že každý bob účes bude vyzerať moderne a dokonca aj plážové vlny a kučery vyzerajú sofistikovane v kombinácii s ombre štýlom vlasov. Farebné odtiene dodajú mnohým účesom punc zaujímavosti a zmenia nudný účes na účes, za ktorým sa všetci otočia.

Komu pristane Ombre účes?

Ombre účes pôsobí celkom prirodzene, preto pristane mnohým ženám a štýlom, najmä ak odtiene obsahujú aj vašu prirodzenú farbu. Vzhľadom k prirodzenému looku, farba potrebuje obnovenie len každé 3 až 4 mesiace, čo robí z ombre štýlu veľmi pohodlný účes.

Ombre štýl vlasov napodobňuje rast farbených vlasov. Pravidelné farbenie vlasov nie je preto potrebné. Pri kombinácii prirodzenej farby vlasov pri korienkoch a ombre farebných vlasov, potrebujú farbenie len končeky vašich vlasov.

Svetlejšie končeky vlasov v ombre štýle vyzerajú ako by boli prirodzene zosvetlené, a preto tento look vyvoláva pocit nekonečných letných dní plných zábavy a slnka.

Vhodné účesy pre Ombre štýl

Pri vyčesaných účesoch, polo vyčesaných vlasoch a drdoloch ukáže ombre štýl svoj pravý potenciál, ak necháte jednotlivé pramene „uniknúť“ z inak precízne štruktúrovaného účesu.

Blogerky ukazujú hravé variácie farieb a odtieňov účesov.

Ombre vlasy: Anouska Proetta Brandon

Na blogu anouskaproettabrandon.com,  Anouska z Írska ukazuje svoj individuálny štýl mnohých tvárí v spojení s ombre štýlom. Ombre tieňované vlasy harmonicky prechádzajú z prirodzenej čokoládovej do svetlo hnedej farby.

Plážové vlny nechávajú hravý omre štýl dokonale vyniknúť (obrázok vľavo). Ombre štýl vo vysokom cope (obrázok v pravo) upúta pozornosť každého.

Ombre štýl

Ombre vlasy: Emma Chapman

Emma a Elsie sú autorkami blogu "A Beautiful Mess". Okrem receptov, módy a fotografií, umiestnili na svoj blog aj návody na úpravu vlasov. Emmin účes demonštruje univerzálnosť ombre štýlu. Tieňovanie farieb dodáva výraz a osobitosť jej účesu.

Obrázok: Blogerka Emma Chapman a jej farebné variácie vlasov od gaštanovo hnedej až po plážovú blond na končekoch vlasov.

Ombre štýl

Ombre vlasy: Luanna Perez-Garreaud

Blogerka Lua ("Le Happy") preukazuje odvahu s jej ombre farebnými vlasmi. Farba jej vlasov je pri korienkoch jasne červená a postupne sa mení na blond smerom ku končekom. Aj napriek výrazným farbám vlasov jej vzhľad pôsobí veľmi prirodzene, pretože farba vlasov sa hodí k jej svetlej pokožke.

Obrázok: Luanna vyjadruje svoju lásku k jasným farbám prostredníctvom ombre účesu. Tieto farby nezostanú nepovšimnuté.

Ombre štýl

Odkazy:

Anouska a jej blog >> Anouska Proetta Brandon

Blog Elsie a Emmy >> A Beautiful Mess

Lua a jej blog >> Le Happy

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...