Skip to Content

Šedivé vlasy: Okúzľujúce striebro

Už to nie je žiadna katastrofa, keď vlasy začínajú pomaly strácať mladistvú farbu a začínajú šedivieť. Muži sa s touto ideou už dávno zmierili a ženám sa to páči. Medzitým začali aj ženy zbožňovať svoje strieborné vlny. Pohľad do našej galérie celebrít vám ukáže, aké krásne šedivé vlasy môžu byť. Potrebujete len ten správny účes a správnu starostlivosť.

Šedivé vlasy boli neželaným znakom pribúdajúcich rokov. Dnes je to však úplne inak. Ženy na celom svete začali obdivovať svoje šedivé vlasy. Nakoniec, kde by bola Judy Dench bez svojich šedivých vlasov? Vďaka bondovkám je ona a jej šedivé vlasy známa ako lady 'M'. Eveline Hall (narodená 1945) si svoju cestu na vrchol, ako jedna z top nemeckých najpopulárnejších modeliek, vyslúžila aj vďaka predvádzaniu pre Michaela Michalsky. A možno by to bez šedivých vlasov do Fashion Week nedotiahla. Keď hovoríme o sex symboloch. Muži už dávno a veľmi dobre vedia, aké sú pre ženy šedivé vlasy sexy. Vyzeral by George Clooney rovnako príťažlivý a silný aj bez svojich šedivých vlasov?

Šedivé vlasy nie sú pre Plain Jane

Pochopiteľne celebrity nie sú jediné, ktoré nesú trendy prirodzene šedivých vlasov! Títo ľudia v najlepšom veku držia trendy spolu s mnohými ženami a mužmi, ktorí tiež majú strieborný melír a nosia ho s hrdosťou a nehanbia sa zaň.

Prirodzene nechcete vyzerať staršie ako momentálne vyzeráte. Keď vaše vlasy začnú šedivieť, mali by ste začať dbať na účes a ďalšie detaily:

Uistite sa, či je pre vás daný účes vhodný. V opačnom prípade majú vlasy sklon vyzerať zanedbané a až trochu neudržiavané. Ak chcete, aby vaše vlasy boli šedivé a štýlové, potom neexistuje iná možnosť len pravidelná úprava v podobe strihania každé štyri až šesť týždňov. Či už nosíte elegantný alebo extravagantný účes, alebo nadčasovú klasiku, je to vec vášho vkusu. Vo všeobecnosti platí, že postupne zostrihané účesy dodávajú dynamický a šmrncovný look, zatiaľ čo účesy s väčšími skokmi dodávajú vášmu vzhľadu prvok elegancie. S pribúdajúcim veku obvykle vlasy ubúdajú, a preto väčšina ľudí so šedivými vlasmi volí moderné krátke účesy.

Pozrite si obrázky tých najkrajších hviezd a celebrít so šedivými vlasmi v našej galérii a všimnite si, aké účesy sa hodia k šedivým vlasom.

Ako sa starať o šedivé vlasy

 • Šedivé vlasy si vyžadujú extra starostlivosť, pretože majú tendenciu byť suché a krehké. A výsledkom takýchto šedivých vlasov môžu byť namáhané vlasy bez života. Okolo 40.roku života môžete začať používať špeciálne „anti-aging“ šampóny a vlasovú starostlivosť. Tieto vlasové produkty na starostlivosť o vlasy pokryjú šedivé vlasy tenkou vrstvou polymérov, ceramidov a bielkovín pre ochranu a extra lesk. Bezoplachové kúry v spreji zdôraznia krásu vašich šedivých vlasov. Po umytí šampónom jednoducho nasprejujte prípravok do vlasov, rozčešte ho do celých vlasov a upravte si vlasy tak, ako ste zvyknutí. Užívajte si výsledok týchto produktov: Vaše šedivé vlasy sa budú cítiť a vyzerať zdravšie.
 • Nanešťastie je vypadávanie vlasov s pribúdajúcim vekom veľmi časté. Ak sa vaše vlasy stenčujú, mali by ste používať špeciálny stimulačný krém na pokožku hlavy. Jednou z jeho povzbudzujúcich zložiek je kofeín, ktorý pomáha pri prevencii vypadávania vlasov tak, že stimuluje korienky šedivých vlasov.
 • Vyvážená strava má tiež pozitívny efekt na vlasy a ich rast. To sa týka predovšetkým biotínu tiež známeho ako vitamín H), zinku, železa, vitamínov A, B2, B6 a kyseliny listovej.

Odkazy

15 rokov so šedivými vlasmi: Tavi Gevinson >> thestylerookie.com

Správne ozdoby pre šedivé vlasy >> nicola-hinrichsen.com

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...