Skip to Content

Mladí objavujú šedivé vlasy

Getty Images

Hneď ako si väčšina žien objaví svoj prvý šedivý vlas, začínajú neľútostný boj proti známkam starnutia. Avšak pozor, hviezdy ako Kelly Osbourne a Lady Gaga si zámerne farbia svoje vlasy v odtieňoch šedivej farby. Šedivé vlasy majú svoju osobitú krásu i šarm. Ukážeme vám všetky zaujímavé možnosti, ako si šedivé vlasy upraviť.

Kelly Osbourne urobila veľký rozruch, keď sa prvýkrát objavila na verejnosti so šedivými vlasmi. Lady Gaga, Marina Diamandis, Taylor Momsen a Pixie Geldof si príležitostne tiež doprajú šedivé vlasy medzi blond a hnedým odtieňom. Nie ste zvedavé, prečo si mladé ženy farbia vlasy na šedivú farbu?

Šedivé vlasy a odvaha prekvapiť

Mladšie ženy, ktoré si zvolia šedivú farbu vlasov nielen rady experimentujú, ale tiež pútajú pozornosť, sú trendy a sebavedomé. A samozrejme, trendy samé nastoľujú. V týchto dňoch sa stále hovorí o tom, keď si top modelky alebo hviezdy zmenia farbu vlasov z blond na hnedú (ako Jessica Stam) alebo z tmavej hnedej na medenú červenú (ako Bérénice Bejo). Samozrejme, väčší rozruch vyvolala Katy Perry, keď prekvapila svoje okolie šmolkovo modrou farbou vlasov. Šedivé vlasy na hlavách mladých žien šokuje, nie preto, že je to šedivá farba, ale preto, že je obvykle spájaná so starnutím. Ľudia sú takí posadnutí skrývaním svojho veku a prejavov starnutia, že aj myšlienka na šedivé vlasy vyvoláva predsudky. Šedivé vlasy pútajú na mladých ženách pozornosť a vyvolávajú prekvapenie. Napokon, prečo sa trochu nepohrať a neprekonať klišé? Kelly Osbourne a ďalšie hviezdy to dokázali veľmi úspešne.

Začala sa hra v búraní konvencií: Taylor Momsen a Lady Gaga si zafarbili svoje vlasy na prirodzený odtieň sivej s jemným nádychom do blond farby. Kelly Osbourne, Pink a Marina Diamandis bojujú proti predsudkom šedivými vlasmi s babičkovským lookom s odtieňmi fialovej a ružovej, pričom ukazujú tmavé korienky vlasov s hrdosťou.

Nebojácne čelia kamerám, fanúšikom i kritike so svojimi šedivými vlasmi s farebnými akcentmi a tmavými korienkami vlasov. Sú unavené z konformity a ich vzhľad a postoj hovorí: "Je nám jedno, čo si kto myslí!“ Ženy, ktoré sa pohrávajú s farbami na vlasy sú obyčajne mladšie ročníky. Avšak, každý to môže vyskúšať. V jednom z rozhovorov, Kelly Osbourne pádne zdôvodnila, prečo sa rozhodla pre šedivé vlasy.

Kelly Osbourne experimentuje s dosť extravagantnými verziami účesov so šedivými vlasmi.  Dcéra rockovej legendy Ozzyho Osbourna prekvapila vlasmi v rôznych odtieňoch šedivej farby, od tmavej šedivej, šedivej s fialovými odtieňmi a karamelovými končekmi vlasov a svetlej šedivej farby s jemným nádychom ružovej.

Šedivé vlasy a make-up

Krátke moderné strihy vlasov ako je napr. geo strih alebo ležérne vlny vyzerajú výborne v kombinácii so šedivými vlasmi. Jednoduché účesy s rovnou ofinou alebo bob účes sú tiež skvelou voľbou pre šedivé vlasy. Make-up v žiarivých farbách pridá ten správny šmrnc k šedivému looku. Ružový alebo koralovo červený rúž a fialové alebo zelené očné tiene vyzerajú so šedivými vlasmi viac než dobre.

Pozrite sa na mladé hviezdy a modelky so „striebornými“ vlasmi.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...