emo-hairstyles
Styling | Trendy účesy pre ženy

Asymetria a Emo účesy

Emo účesy vzali vlasovú scénu útokom. Emo sa stalo trendy štýlom za veľmi krátky čas.  Vôbec nás to neprekvapuje! Asymetrické účesy sú univerzálne a čo je najdôležitejšie, sú zábavné. Ukážeme vám najnovšie trendy Emo a pomôžeme vám nájsť váš individuálny Emo look. Nezabudnite, Emo účesy sú pre mužov i ženy!

Emo účesy sú moderné a zároveň hravé, pripomínajúce rock 'n' roll. Emo štýl vychádza z hard-core punkovej hudobnej kultúry. ('Emo je skratka pre emocionálny a nesie v sebe silné prežívanie emócií hnevu, smútku, zúfalstva alebo lásky). Emo look si prešiel dlhou cestou od extrémne marginálneho štýlu až po „stredoprúdovú“ (mainstreamovú) módu. Hviezdy, ako napr. Adam Lambert je priekopníkom tohto štýlu. Emo už nie je len hudobný štýl, ale stal sa aj módnym fenoménom s elementmi štýlu gothic a pop punkovej scény.  

Tajomstvo úspechu Emo módy čiastočne spočíva v jeho prirodzenej rozmanitosti. Lebka a prekrížené kosti mierumilovne koexistujú s takmer roztomilým rock-n roll štýlom. Ženský Emo štýl dáva do popredia extrémny kontrast farebných prameňov vlasov a vzorov v jasných a základných farieb vlasov ako čierna, alebo svetlá blond, alebo kontrast medzi smutnými a takmer dievčenskými prvkami. Muži sa obyčajne, držia jednej farby vlasov, primárne čiernej farby.

Ako na účesy Emo

Mužské i dámske účesy sú asymetrické, či už dlhé, alebo krátke. Asymetrické ofiny a schodíky vo vlasoch sú typickými znakmi tohto štýlu. Ofiny asymetricky zakrývajú jednu stranu čela a jedno oko. V prípade mužských účesov odporúčame dlhé ofiny a účes, ktorý sa končí na zátylku. Ofinu si tiež môžete upraviť na vrch hlavy, vytvarujete si ju pomocou gélu na vlasy.  

Kučery a vlny sú tabu pre emo účesy. Ako zástanca Emo štýlu sa stanete čoskoro majstrom žehličky na vlasy. Ostatné, veľmi užitočné nástroje  na úpravu vlasov na Emo štýl sú vlasové prostriedky proti teplu, fén na vlasy, penové tužidlo, gél a lak na vlasy.

Jej a jeho Emo účesy

Odkazy

Emo účesy pre mladých >> myemohairstyles.com