Styling | Muži

Muži, ktorí nosia dlhé vlasy

Tu a tam si muži radi zmenia svoj účes. Existuje obrovské množstvo účesov na skúšanie. Po vyskúšaní všetkých zostrihov od konzervatívnych až po super krátke sú dlhé vlasy prísľubom požadovanej zmeny. Existujú nejaké predpoklady pre mužov na nosenie dlhých vlasov? Ako pôsobia dlhé vlasy na mužoch, páčia sa ženám a aké sú tie naj účesy? Ukážeme vám prominentných dlhovlasých mužov a pomôžeme vám rozhodnúť sa, či sú dlhé vlasy pre vás.

Dlhovlasí muži vytŕčajú z každého davu. Muži majú svoje dôvody, prečo si nechajú narásť dlhé vlasy. Jeden z praktických dôvodov je, že nemusia chodiť ku kaderníkovi. Krátke vlasy potrebujú strihanie, a teda časté návštevy v kaderníctve. A dlhovlasí muži sú najú svoj vlastný štýl. Mužov s dlhými vlasmi neprehliadnete. To je isté.

Atribúty a kvality, ktoré dlhovlasí muži musia mať

Muži, ktorí si nechali dlhé vlasy potrebujú bohaté vlasy a trpezlivosť – plus osobnostné vlastnosti. Obzvlášť ťažké je prechodné obdobie, kedy vlasy ešte nie sú dosť dlhé na zachytenie za ušami. V tomto období môže strih vyzerať a muž sa cítiť trochu rozpačito. Pomôže len pevná vôľa a športová čiapka (šiltovka).

Vyžaduje si to istú dávku odvahy, ak si chce muž nechať dlhé vlasy. Dlhovlasí muži priťahujú obdiv, rovnako ako vyvolávajú zízanie mužov i žien. Nosenie „hrivy“ si preto vyžaduje dosť dôvery. Ako sme to už napísali, nie každý muž má to, čo ho prijme nosiť dlhé vlasy.

Dlhovlasí muži a kultúrne očakávania

Dlhovlasí muži vyčnievajú z radu, a preto má mnoho ľudí v ich okolí svoje vlastné predstavy o mužoch s dlhými vlasmi. Záleží na uhle pohľadu, dlhovlasí muži sú často vnímaní ako rebeli (neovládateľní a neochotní sa podriadiť sociálnym normám), umelci (nekonvenční a odlišní vo svojej prirodzenosti), intelektuáli (trochu zmätení a nezaujímajúci sa o svetské záležitosti ako vlasy), pútači pozornosti (získať pozornosť je všetkým), slobodné duše (ku šťastiu sa nijako nepotrebujú viazať), alebo pekní chlapci (s vyberanými spôsobmi). Nech sú už asociácie akékoľvek, dlhovlasí muži sú záhadní a často sa javia ako temperamentní. Niektorí z nich vyzerajú dokonca s dlhými vlasmi mladšie.

Priťahujú ženy dlhovlasí muži?

Reakcie sú zmiešané. Nie je ťažké pochopiť zmyselný zážitok z dotýkania sa hodvábnych dlhých vlasov muža. Zatiaľ čo muži vždy milovali dlhovlasé ženy, pre ženy nie je také jednoduché akceptovať muža s dlhými vlasmi. Predstava, že muž môže mať dlhšie vlasy než jeho partnerka, je v našej kultúre stále cudzia.

Účesy pre mužov s dlhými vlasmi

Bežný ležérny look dlhých vlasov u mužov by nemal nikdy vyzerať ako čerstvo vyfénovaný. Muži by mali svoje dlhé vlasy nechať vyschnúť prirodzene, na vzduchu. Tiež to udržuje vlasy zdravšie. Pomocou prstov si vlasy prehrabnite. Jednotlivé pramene môžete zvýrazniť voskom.

Hrebeň a gél na vlasy by mali byť vyhradené na párty a slávnostné udalosti. To vám dovoľuje vytvoriť vo vlasoch rovnú cestičku na stred, začesať si vlasy blízko k pokožke hlavy a založiť ich za uši. Nebojte sa, ak tento uhladený účes nie je vaša šálka kávy. Aj cool rozstrapatený look sa hodí k vášmu obleku.

Muži so ženskými črtami tváre si môžu nechať narásť bradu spolu s dlhými vlasmi. Či už sa rozhodnete nosiť trojdňové strnisko alebo dlhú bradu, fúzy vám dodajú požadovaný mužskejší look. Nosenie brady pre viac mužský vzhľad je takmer nevyhnutné, ak si vlasy zopnete do copu pri krku.

Dlhé vlasy môžu zasahovať do športových aktivít. Jednoducho použite tenkú čelenku, aby ste vlasy udržali preč z tváre, alebo si ich zopnite do copu v okolí krku a použitie niekoľko sponiek.

Akýkoľvek účes preferujete, vlasy potrebujú správnu starostlivosť. Ležérny účes nezamieňajte s nedbalou úpravou vlasov. Jednoducho si vlasy dvakrát do týždňa umyte vlažnou vodou. Jedenkrát týždne použite prípravok na starostlivosť o vlasy. V prípade potreby si lesk vlasov zvýšite pomocou použitia prípravkov dodávajúcich vašim vlasom extra lesk.

Pozrite sa na známych dlhovlasých mužov. Možno v našej galérii objavíte svoj nový účes.

Galéria: Dlhovlasí muži

Objavte: Muži Dlhé vlasy

Súvisiace články