Styling | Leto

Blond hviezdy nosia slnko vo vlasoch

„Blondes have more fun“ spieval už v roku 1978 Rod Stewart. Britské noviny The Sun sa v ankete spýtali 3000 žien, či je na tomto výroku kus pravdy. Podľa výsledkov ankety sa blondínky zabávajú a oslavujú naozaj častejšie než brunetky či rusovlásky. Prezrite si našu galériu zlatovlasých hviezd a zistite, ako aj vy môžete získať úchvatnú blond hrivu!

„Blondínky majú prednosť!“ Ikona ženskej krásy Marilyn Monroe bola priekopníčkou a vzorom pre mnohé slávne blondínky. Marilyn si neochotne zosvetlila tmavohnedé pramene, pretože to požadoval fotograf pri fotení reklamy, v ktorej pózovala. No práve vďaka tejto zmene upútala pozornosť a takmer okamžite zažiarila na celom svete ako obdivovaná herečka. Aj vlasy Gwyneth Paltrow sú v skutočnosti prirodzene tmavé. Modelka Heidi Klum sa objavila na obálkach známych časopisov až potom, čo si tmavohnedé vlasy zmenila na svetlú blond.
 
Predstavuje zmena na blond naozaj krok vpred v kariére? Možno na tom niečo bude. Publicita vždy zaberie a blondínky svojím pôvabom očaria na červených kobercoch aj pred objektívmi fotografov. Niet pochýb, že blond vlasy jednoducho zanechajú dojem.

Blonďavé hviezdy sú dôležitou súčasťou dnešného šoubiznisu, no svetlé pramene boli predmetom obdivu už od staroveku. Mnoho storočí pred nami prirodzene tmavé Grékyne vynakladali nemalé úspory na zosvetľovanie vlasov s použitím šafranu.
 
Teraz, o 2500 rokov neskôr, si odfarbujeme vlasy na blond tak ohľaduplne a jemne, ako je to len možné pomocou vylepšených prípravkov s  peroxidom vodíka a zjemňujúcimi látkami. Tieto produkty dokážu premeniť tmavohnedé vlasy na blonďavú hrivu iba v niekoľkých krokoch.

V galérii nájdete slávne blondínky, ktoré prezentujú trendy odtiene dnešnej doby. Nechýbajú ani užitočné tipy a triky, aby vaša blond zostala dlho žiarivá a sýta. 

Galéria: Blond hviezdy so slnkom vo vlasoch

Objavte: Šik účes Leto