Styling | Krátke vlasy

Jednoduchý trik prezradí, či vám pristanú krátke vlasy!

Ostrihať alebo neostrihať? Predtým než nožničky kaderníka splnia váš verdikt, vďaka jednoduchému princípu zistíte, či vám krátke vlasy skutočne pristanú. „Pravidlo pravítka“ spoľahlivo vypočíta výsledok. Ako tento zvláštny princíp funguje? Nemusíte robiť nič iné, len merať!

Máte chuť na skutočnú zmenu? A čo tak radikálne skrátenie vlasov? Pred podobným rozhodnutím stojí aspoň raz v živote každá žena. Trendy strih po plecia, mladistvý pixie alebo štýlový „wob“ – jednoducho niečo nové a krátke. Ale kto vám zaručí, že keď si vlasy skrátite, budú vyzerať skutočne dobre? Potom už bude neskoro na návrat späť... Nikto nechce počuť, že „vlasy mu dorastú“. V skutočnosti to trvá príliš dlho, než sa znovu dopracujeme k pôvodnej dĺžke. Kiež by nám niekto včas oznámil, že krátke vlasy nám jednoducho nepristanú!

Rýchlo v obraze: Pravidlo pravítka

No teraz môžete hodiť pochybnosti za hlavu! Vďaka pravidlu pravítka rýchlo zistíte, či váš nový krátky strih bude hit alebo prepadák. Nie je to nič zložité, stačí len merať a počítať. Všetko, čo budete potrebovať, je pravítko (prípadne krajčírske meradlo) a ceruzka. Hlavná zásada pravidla pravítka znie: Uhol tvorený čeľusťou rozhoduje o tom, kto vyzerá lepšie s krátkymi a kto naopak s dlhými vlasmi. Rozmer, ktorý si treba zapamätať: 5,5 centimetra. Ale najskôr musíte priložiť k tvári pravítko.   

S ceruzkou a pravítkom je možné okamžite zistiť, či budete s krátkym účesom vyzerať dobre.

Ako to funguje:

Aby ste zistili, či vám krátky účes sadne ako uliaty, jednoducho zmerajte vzdialenosť medzi ušným lalokom a bradou. Stačí pridržať ceruzku horizontálne pri bradepravítko priložiť vertikálne pod ucho.    

Bod, v ktorom sa oba spoja, odhalí tajomstvo: Ak je vzdialenosť medzi ušným lalokom a koncom brady menej ako 5,5 centimetra, môžete okamžite vyraziť ku kaderníkovi a bez rozpakov ho požiadať o nový krátky strih. Ak vám však pri meraní vyjde vyšší údaj, než je spomínaných 5,5 centimetra, svoju dlhú hrivu si radšej ponechajte  - oľutovali by ste!

Pravidlo pravítka: Zhrnutie

Či sa budete striktne držať nameraných hodnôt alebo nie, to už je na vás. Ak vám vyšiel výsledok, ktorý je menší než 5,5 centimetra (máte zelenú pre krátky účes), no svoje dlhé vlasy nadovšetko milujete, zostaňte pri nich.
Ak si však myslíte, že krátky účes je viac šik, praktickejší a bude vám sedieť aj napriek tomu, že pravítko vám radí inak – nemusíte sa nechať odradiť. Výnimky často potvrdzujú pravidlo a úprimne: Nič vás neurobí krajšou a sebavedomejšou, než keď sa budete cítiť skvele vo vlastnej koži.