Štýlové a populárne – Účesy po ramená

Dĺžka vlasov po ramená je horúcim hitom tejto sezóny. Nie je na tom nič prekvapivé – stredne dlhé vlasy pôsobia príťažlivo a môžete si z nich vyčariť množstvo variácií. V angličtine sa označujú ako „clavi“, čo je skratka od slova „clavicle“ – kľúčna kosť. Ak netušíte, čo všetko sa dá s touto dĺžkou vytvoriť, predstavíme vám niekoľko pôvabných variácií. Čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať!

Trend stredne dlhých vlasov rozhodne nie je na ústupe. Strihy v tejto dĺžke sú už nejaký ten čas mimoriadne „in“ – ich nositeľky, i tie ktoré by sa nimi chceli stať, sa totiž nemusia báť príliš drastickej zmeny. Jednoduchosť stylingu a nekomplikovaná starostlivosť o tieto tipy účesov ako aj ich vítaná všestrannosť – to sú dôvody, ktoré mnohým ženám uľahčia rozhodovanie. Dúfame, že účesy z polodlhých vlasov v našej galérii vás presvedčia, že sa oplatí zahrnúť ich do svojho repertoáru. 

Vlasy po ramená
Dnes sú v móde stredne dlhé pramene siahajúce po kľúčnu kosť. Nielen celebrity milujú tento lichotivý strih s extra dávkou pôvabu.

Strihy po ramená, tupé strihy a ostro rezané boby
Strihy po ramená, tupé strihy a ostro rezané boby patria medzi najnositeľnejšie účesy dneška. Prvý z nich je definovaný dĺžkou vlasov, ktorá nesiaha nižšie než po kľúčnu kosť. Ďalšie dva looky sú určené technikou strihania. Konce vlasov sú buď ostrihané tak, že končia na rovnakej úrovni (tupý strih) alebo sú zrezané žiletkou, aby vytvorili trendy kontúry (ostro rezaný bob).

Ako si upraviť vlasy siahajúce po ramená
Kedysi zostávala stredná dĺžka vlasov ako prechod medzi krátkym bobom a dlhými prameňmi mimo záujem módneho sveta. Dnes je situácia úplne iná. V súčasnosti sa totiž stredne dlhé vlasy vďaka množstvu praktických a kreatívnych variácií tešia neobyčajnej popularite. Táto dĺžka poskytuje mnoho stylingových možností (uhladené, strapaté, elegantné, veľkolepé, hravé, strohé či športové). Vlasy po ramená môžete osviežiť i ofinou alebo cestičkou. A čo je obzvlášť pozitívne – sú dostatočne dlhé na to, aby ste z nich vyčarili vyčesané či polovyčesané účesy.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...