Skip to Content

Štýlové a populárne – Účesy po ramená

Dĺžka vlasov po ramená je horúcim hitom tejto sezóny. Nie je na tom nič prekvapivé – stredne dlhé vlasy pôsobia príťažlivo a môžete si z nich vyčariť množstvo variácií. V angličtine sa označujú ako „clavi“, čo je skratka od slova „clavicle“ – kľúčna kosť. Ak netušíte, čo všetko sa dá s touto dĺžkou vytvoriť, predstavíme vám niekoľko pôvabných variácií. Čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať!

Trend stredne dlhých vlasov rozhodne nie je na ústupe. Strihy v tejto dĺžke sú už nejaký ten čas mimoriadne „in“ – ich nositeľky, i tie ktoré by sa nimi chceli stať, sa totiž nemusia báť príliš drastickej zmeny. Jednoduchosť stylingu a nekomplikovaná starostlivosť o tieto tipy účesov ako aj ich vítaná všestrannosť – to sú dôvody, ktoré mnohým ženám uľahčia rozhodovanie. Dúfame, že účesy z polodlhých vlasov v našej galérii vás presvedčia, že sa oplatí zahrnúť ich do svojho repertoáru. 

Vlasy po ramená
Dnes sú v móde stredne dlhé pramene siahajúce po kľúčnu kosť. Nielen celebrity milujú tento lichotivý strih s extra dávkou pôvabu.

Strihy po ramená, tupé strihy a ostro rezané boby
Strihy po ramená, tupé strihy a ostro rezané boby patria medzi najnositeľnejšie účesy dneška. Prvý z nich je definovaný dĺžkou vlasov, ktorá nesiaha nižšie než po kľúčnu kosť. Ďalšie dva looky sú určené technikou strihania. Konce vlasov sú buď ostrihané tak, že končia na rovnakej úrovni (tupý strih) alebo sú zrezané žiletkou, aby vytvorili trendy kontúry (ostro rezaný bob).

Ako si upraviť vlasy siahajúce po ramená
Kedysi zostávala stredná dĺžka vlasov ako prechod medzi krátkym bobom a dlhými prameňmi mimo záujem módneho sveta. Dnes je situácia úplne iná. V súčasnosti sa totiž stredne dlhé vlasy vďaka množstvu praktických a kreatívnych variácií tešia neobyčajnej popularite. Táto dĺžka poskytuje mnoho stylingových možností (uhladené, strapaté, elegantné, veľkolepé, hravé, strohé či športové). Vlasy po ramená môžete osviežiť i ofinou alebo cestičkou. A čo je obzvlášť pozitívne – sú dostatočne dlhé na to, aby ste z nich vyčarili vyčesané či polovyčesané účesy.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...