Styling | Bob účesy

Všetci milujú strih na boba!

Bob vyzerá vždy skvelo, je pohodlný, ľahko udržiavateľný a napokon aj štýlový. Nie, nehovoríme o manželovi/snúbencovi, ale o pravdepodobne najbežnejšom účese tejto planéty. Bob je jednoducho neporaziteľný!

Všetko to začalo v 20-tych rokoch minulého storočia. Vtedajšie ženy boli presýtené tým, čo bolo stereotypne považované za symbol ženskosti. V prvej vlne radikálneho nesúhlasu si svoje dlhé vlasy ostrihali nakrátko len preto, pretože to v danej dobe bolo považované za „neženské“. Ideálna dĺžka vlasov bola v úrovni uší. Pridajte k tomuto strihu rovnú ofinu a máte prototyp boba. Tento strih vlasov bol v tých časoch nazývaný ako „čašnícky strih“, alebo aj „chlapčenský strih“. Samozrejme, krátke vlasy nemusia nevyhnutne znamenať stratu ženského šarmu, ako to napríklad demonštrujú hviezdy ako módna ikona Coco Chanel a hviezda nemého filmu Louise Brooks. Obe totiž urobili veľký dojem, tak svojimi vyhláseniami, ako aj svojimi účesmi – istotne tak nestratili iskierku ženskosti.

Dobré veci však nemôžu byť dlho potláčané. Bob sa v 60-tych rokoch nielenže vrátil späť do módy, ale doslova jej dominoval. Bolo to pochopiteľné. Ženy v 60-tych rokoch venovali veľa času a úsilia dokonalej úprave svojich vĺn, aby vyzerali dokonale. Naopak, bob si nevyžadoval žiadne prehnané požiadavky na úpravu pre ženy, ktoré ho chceli nosiť. Bob bol jednoduchý, ľahko udržiavateľný a nevyžadoval si žiadne komplikované stylingové techniky.

Návrhári a hviezdy účes na boba zbožňujú

Dnes je jednoduchosť úpravy jednou z najlepších a najviac oceňovaných vlastností tohto účesu. Aby sme menovali aspoň jedného návrhára, Clare Waight Keller, návrhár z módneho domu Chloé, doplnil kolekciu jar/leto 2012 práve bobom na hlavách svojich modeliek. Veľa známych osobností nasledovalo jeho vzor. Aj ženy s dlhými vlasmi, by radi vyskúšali vlasy ostrihané na boba v polodlhej alebo krátkej verzii. Medzi známe osobnosti s týmto účesom istotne patrí herečka Keira Knightley, ktorá svojho boba rada kombinuje s jemnými vlnami. Agyness Deyn používa boba ako štýlové riešenie na prechod medzi jej predošlým krátkym chlapčenským účesom. Samozrejme, klasický bob neodmysliteľne patrí k osobnosti Anny Wintour.

Najlepšia vlastnosť boba je tá, že pristane každej žene, bez ohľadu na to, či sú jej vlasy rovné, vlnité alebo kučeravé. Je veľa dobrých vecí, ktoré by sme o účese na boba mohli spomenúť. Nemusí sa vám páčiť originálny rovný strih vlasov s rovnou ofinkou. Nemajte obavy, na rozdiel od 60-tych rokov, máte na výber z niekoľkých variant účesu. Môžete meniť dĺžku alebo vrstvy svojich vlasov. Okrem klasického boba, si môžete zvoliť dlhého, krátkeho alebo postupne zostrihaného boba, s alebo bez ofiny, s rovnou alebo nezriedka aj nerovnomerne ostrihanou ofinkou.

V galérii si môžete pozrieť, ako nosia bobov slávne osobnosti. Prezradíme vám tiež niekoľko tipov, ako na to. Veríme, že sa vám naša galéria bude páčiť.

Hviezdy ostrihané na boba

Odkazy:

Účesy 20.storočia >> glamourdaze.blogspot.com