Styling | Športy

Vysokohorský styling: Buďte chic aj na lyžovačke!

Snežná krása: Či už si vyrazíte vychutnať koniec zimy na snowboard, lyže alebo korčule, prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia. Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu. A čo s vlasmi po návrate zo zjazdovky? Aj na to máme odpoveď. Zimná romantika či párty pri praskajúcom krbe si zaslúžia špeciálny styling.

Skvelé vyhliadky: Zasnežené hory, zimný outfit a zábava na snehu sú za dverami! Čaká vás posledná výzva: styling vlasov. Športové aktivity ako lyžovanie, jazda na snowboarde alebo na korčuliach položia k ľadu väčšinu našich obľúbených účesov. Hoci ležérny drdol či rozkošný cop skvele ladia s vašou kombinézou, pod helmu, čiapku alebo inú pokrývku hlavy sa príliš nehodia. Vytvoria nevzhľadný hrboľ, pod snowboardovou helmou pôsobia nepríjemne a rýchlo strácajú tvar. A nakoniec prichádza večerné sklamanie: Po dni strávenom na zjazdovke je účes bez objemu, a na párty s ním určite parádu neurobíte.  

Máme pre vás riešenie: Obľúbené účesy, ktoré splnia všetky vysokohorské kritériá, ľahko sa upravujú, perfektne držia a to s garanciou dokonalého vzhľadu až do neskorých večerných hodín.

Krátky strih

Účesy na lyžovačku

Štýlová aj na snehu: Blogerka Ella Catliff s krátkym strihom a hrejivou čiapkou

Lyžovanie, zábava pri krbe alebo prechádzka zimnou rozprávkou – krátky strih vyzerá všade výborne. Odporúčame francúzsky bob – účes, ktorý sa dá dobre kombinovať s pokrývkami hlavy. Vlasy si trochu uhlaďte a rozdeľte ich cestičkou na strane. Ofinu prehoďte nabok a upevnite sponou, aby vám vietor nerozfúkal jednotlivé pramienky a konce vlasov mohli voľne vykúkať spod čiapky – váš atraktívny „kraťas“ je hotový!

Tip: Keď si dáte dole čiapku, môžu krátke vlasy vyzerať spľasnuto. Aby ste predišli statickej elektrine, naneste ku korienkom trochu stylingového púdru, ktorý váš účes zároveň osvieži! Najlepšie bude, ak si do batožiny pribalíte váš obľúbený stylingový produkt v praktickom cestovnom balení. 

Rozkošné vrkoče

Účesy na lyžovačku

Obľúbené a zároveň praktické: Vrkoče sú zase v móde a výborne fungujú pod čiapkou, helmou alebo ozdobené zaujímavou čelenkou.

Dlhé vlasy by ste pred športovaním mali spoľahlivo skrotiť. Budú sa vám totiž zaručene pliesť do cesty, blokovať výhľad a nepríjemne sa uzliť. Aké skvelé, že do módy opäť prišli vrkoče! Tento rozkošný účes je trendy a predstavuje skvelú zmenu pokiaľ ide o styling pri lyžovaní, navyše je aj neuveriteľne praktický. Čiapka a helma vám skvele padnú aj bez nátlaku a všetko zostane na svojom mieste. To najlepšie na koniec: Večer si ich jednoducho rozpletiete a odhalíte zvodný, jemne zvlnený look.

Tip: Kučery budú vyzerať ešte neodolateľnejšie, ak si vlasy zapletiete do francúzskeho vrkoča – výsledok bude „très chic“ a stopercentne trendy! 

Nízky cop

Účesy na lyžovačku

Nízko zopnutý cop v nedbalom štýle je najbežnejší spôsob, ako si upraviť vlasy na zimné aktivity.

Maximálne populárny: Či už ste pokročilé, alebo zatiaľ patríte medzi začiatočníčky – nízky cop je obľúbeným účesom trendsetteriek aj milovníčok zimných športov. Základné pravidlo pre trendy styling: Cop musíte stiahnuť naozaj nízko nad krkom a skombinovať ho s cestičkou v strede. Výsledok by mal pôsobiť skutočne ležérne – jednoduché, praktické a príťažlivé riešenie!

Tip: Niekoľko pramienkov nechajte voľne poletovať a lemovať vašu tvár. To je dôležitý detail pre naozaj cool vzhľad! Ak chcete tento štýl transformovať do sveta mimo zjazdoviek, stačí ukryť cop aj s gumičkou pod širší rolák alebo ho zamaskovať šatkou – vytvoríte sofistikovaný účes pripomínajúci falošný bob.

Objavte: Zima Športy