Styling | Športy

Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče už stihli obsadiť prehliadkové móla, červené koberce aj ulice. Prečo sa modelky, hviezdy a trendsetteri z ulice zamilovali do tohto športového účesu? Niet pochýb: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

Z boxerského ringu do módnej extraligy! Zapletaný účes Hillary Swank z oceňovaného filmu Million Dollar Baby sa preboxoval až na vrchol – prepadlo mu množstvo módnych guru. A to doslova, pretože tieto vrkoče zo seba najskôr museli striasť imidž cool účesu pre bojový šport, až potom prerazili vo svete módy a ulovili srdcia celebrít i módnych návrhárov. Tieto dva strohé vrkoče zapletené tesne na hlave už nie sú „in“ len pri tréningu či vo fitness štúdiu ale kedykoľvek a kdekoľvek (dokonca aj na slávnostných podujatiach). Pre zapletaný boxerský účes je najdôležitejším kritériom kontrast. Síce asociujú športové outfity ako tričká a legíny, no najlepšie sa hodia k ultra ženským lookom. Dodajú im totiž silu a sebavedomie, ktoré si okamžite všimnete! Ďalším plus pre priberený vrkoč vo francúzskom štýle je, že má nezničiteľnú výdrž – dlhšiu než 12 hodín. Všetko zostane na svojom mieste a v perfektnom stave.   

Návod na styling: Boxerské vrkoče

Boxerské vrkoče

Dokonale zvládnuté boxerské vrkoče: Návrhárka Isabella Rose Taylor stavila na klasickú verziu.

Ešte stále váhate? Nehádžte rukavicu do ringu, boxerské vrkoče sadnú každému. Možno budete pri zapletaní potrebovať pomoc kamarátky, ale s trochou tréningu sa rýchlo stanete profesionálkou. Základom je rovný vzhľad vrkočov. Ste pripravená na túto výzvu?

Čo budete potrebovať: Vlasy po plecia alebo dlhšie, hrebeň, tužidlo, spona, dve tenké gumičky, lak na vlasy a dávka trpezlivosti

 

Ako si upraviť účes šampiónov:

1. Najskôr si do ešte vlhkých vlasov votrite tužidlo o veľkosti tenisovej loptičky, aby boli tvarovateľné a dalo sa s nimi jednoduchšie pracovať. Potom si vlasy vyfúkajte.

2. Vlasy si rozčešte, rozdeľte presnou cestičkou v strede pomocou štylky na dve časti.

3. Jednu časť vlasov si zopnite sponkou nabok a začnite pracovať z tou druhou (tip: ak ste praváčka, začnite napravo a opačne). Nad čelom oddeľte tri tenké pramienky a zapleťte si ich vertikálne do francúzskeho vrkoča smerom ku krku. Táto technika vyžaduje pribrať vždy trochu vlasov do každého prameňa striedavo vpravo a vľavo.   

4. Nakoniec stiahnite koniec vrkoča tenkou gumičkou (najlepšie vo farbe vlasov).

5. Teraz sa presuňte na druhú stranu a vlasy si zapleťte rovnakým spôsobom. Dbajte na to, aby vzdialenosť k uchu a k cestičke v strede zostala rovnaká ako na protiľahlej strane.

6. Nakoniec účes spevnite lakom alebo si v rukách rozotrite trocha gélu s leskom a prejdite si ním po vrkočoch. Hotovo!

V našej galérii nájdete aj ďalšie cool verzie boxerských vrkočov.

Boxerské vrkoče

Súvisiace články