Farby na vlasy | Trend farbenia vlasov v dvoch odtieňoch

Opačné Ombre: Blond vlasy s tmavšími koncami

Dvojtónová farba vlasov zostáva naďalej obľúbená. Tento trend si osvojili hlavne tmavovlásky. Blondíny si ho prispôsobili tak, že farebný prechod obrátili od svetlej ku tmavej. V našej galérii uvidíte obľúbené hviezdy s variantmi atraktívnych ombre prelivov pre blondíny.

Ste blondína a chcete ozvláštniť svoju farbu vlasov? Vyskúšajte opačné ombre!

Slovo ombre vo farebnej terminológii odkazuje na farebný prechod zo svetlej do tmavej, z tmavej do svetlej, alebo z jednej farby do ďalšej. Doteraz razili trend farebných prechodov od tmavej k svetlej hlavne brunetky. Najnovšie sa k nim pripojili aj blondínky, ktoré si farbia konce tmavšími odtieňmi. Prechod k tmavej farbe zvyčajne začína v úrovni uší.

Ombre vlasy od blond ku tmavším koncom: Výber atraktívnych farebných prechodov

Herečka Kaley Cuoco si zafarbila konce svojich plážovo blonďavých vlasov na tmavohnedé. Hnedá na tmavších koncoch odráža jej pôvodnú farbu viditeľnú v oblasti korienkov.

Výber farby by mal vždy ladiť s prirodzenou farbou vašej pokožky. Tmavohnedú je možné veľmi dobre skombinovať so všetkými blond odtieňmi. Pre tmavšiu olivovú pokožku sú mimoriadne štýlové prechody z blond do zlatohnedej, gaštanovej alebo mahagónovej.

Majú vaše blond vlasy odtieň pšenice ako vlasy „it girl“ Poppy Delevingne (prvá fotka hore)? Ak áno, možno budete mať chuť nafarbiť si konce na červenohnedo. Jemná zlatistá nuansa Poppiných vlasov na končekoch hladko prechádza do hnedého odtieňa.

Kristin Cavallari stelesňuje to najlepšie z kalifornských dievčat. Konce svojich medovo-blond vlasov oživila podmanivými hnedými odleskami.

Pokožka Kristin Cavallari naznačuje zdravé opálenie zo slnečných dní a farba jej očí je tmavá. Táto variácia ombre looku dokonale pristane prirodzenej farbe jej pokožky a očí. Medová blond pri korienkoch sa smerom ku koncom mení na hnedú. V oblasti krku sú jej vlasy nafarbené tmavšie a na vrchných vlasoch je len niekoľko tmavých akcentov. To dodáva farbe prirodzený vzhľad.

Blondínkam, ktoré preferujú jasnejšie farby, odporúčame konce vlasov oživiť odtieňmi modrej, fialovej, purpurovej alebo ružovej.

Ombre farebnosť pre blondínky – niekoľko tipov na farbenie

Ombre vlasy pre blondíny

Jessie Malakouti si na konce pridala odtiene fialovej, zatiaľ čo Heidi Klum uprednostnila pruhy v horúcej ružovej.

Farbenie blond vlasov vyžaduje špeciálny postup, a čo je najdôležitejšie, presné dodržiavanie návodu. V opačnom prípade nemusí byť farebný výsledok podľa vašich predstáv.

Ombre farebnosť vyzerá mimoriadne prirodzene, ak aj korienky vlasov prezrádzajú tmavší prirodzený odtieň (pozri ombre vlasy Kaley Cuoco). Konce by mali byt nafarbené odtieňom, ktorý pripomína pôvodnú farbu vlasov.

Použitím spreja s morskou soľou môžete ešte viac zvýrazniť vaše „opačné ombre“. Po umytí aplikujte do vlhkých vlasov väčšiu dávku spreja s morskou soľou. Po uschnutí sa vo vašich vlasoch automaticky objavia plážové vlny.

Ombre farebnosť najlepšie vyznie v kombinácii s výraznou cestičkou v strede a mäkkými vlnami. Aby ste zvýraznili farebný efekt, použite lak na vlasy pre extra lesk.

Vlasy v štýle ombre s ostrým farebným prechodom vyzerajú mimoriadne trendy. Nebojte sa a vyskúšajte ombre look od svetlej k tmavej alebo od tmavej k svetlej farbe.