Farby na vlasy | Konzultácia farieb

Zvýšte lesk a ochráňte farbu vlasov

Lesk čerstvo zafarbených vlasov je okúzľujúci. Bohaté hlboké odtiene a intenzívny lesk sú jednoducho veľkolepé. So špeciálnou starostlivosťou si môžete vychutnávať trblietavú krásu o niečo dlhšie. Vhodné prípravky s oplachovaním na farbené vlasy udržujú vo vlasoch farebné pigmenty dlhšie a tiež chránia pred UV žiarením a vyblednutím farby. Takéto kúry a masky výrazne zlepšujú vlasovú štruktúru.

Umelé pigmenty majú tendenciu sa z vlasov vymývať. To platí pre zmývateľné farby, semipermanentné a dokonca aj (väčšinu) permanentných farieb. Zmývateľné farby obalia vlas len tenkým filmom s rýchlo miznúcimi pigmentmi. Intenzívnejšie farbenie alebo farbenie permanentnou farbou umiestňujú pigmenty do vnútra vlasu. Samozrejme, tieto dobre umiestnené pigmenty vydržia omnoho dlhšie. A správna starostlivosť o farbené vlasy len túto trvácnosť podporí.

Okrem použitia veľmi jemného šampónu na farebné vlasy, sú špeciálne prípravky na farbené vlasy  viac než nutnosťou. Udržujú kutikuly hladké a správne usporiadané okolo tela vlasu. Toto pomáha uchovať pigmenty vo vnútri vlasu. Takýto pomocný účinok môžete očakávať od vyživujúcich zložiek vlasových prípravkov pre starostlivosť o vlasy ako sú proteíny z listov stromov Moringa, amarantový olej, marhuľové jadro a ultra-ľahké mikro-oleje, ktoré nezaťažujú vaše vlasy. Prípravky na farbené vlasy zaistia vašim vlasom aj ochranu proti vyblednutiu farby pôsobením UV žiarenia a veľmi reaktívnych oxidačných voľných radikálov. Tak ako UV žiarenie, tak aj voľné radikály vlasy ničia.

Prípravky na farbené blond vlasy

Farbené blond vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť omnoho viac, než ostatné farbené vlasy, najmä ak sú vaše vlasy zosvetlené o niekoľko odtieňov od vašej prirodzenej farby. Tento druh intenzívneho zosvetlenia si vyžaduje odstránenie tmavých prirodzených pigmentov z vlasového jadra. Vlasy musia byť priepustné pre pigmenty počas tohto procesu. Samozrejme, existujú kúry s oplachovaním, ktoré vám pomôžu zmierniť škodlivé faktory zosvetľovania. Špeciálne blond kondicionéry dodávajú zosvetleným vlasom výrazné žiarivé zlatisté pigmenty bez žltého nádychu. Tekuté vlasové komponenty ako keratín sú pridávané do ošetrujúcich prípravkov, aby posilnili vlasovú štruktúru a obnovili jemné trhlinky a slabé miesta vo vlasoch po zosvetlení. Výsledkom sú hodvábne a nie krepovité a krehké blond vlasy.

Na každý problém existuje riešenie

Ošetrujúce prípravky existujú v rôznych variáciách. Každý prípravok slúži na určitú potrebu starostlivosti o vlasy a je upravený podľa času, ktorý môžete stráviť pri starostlivosti o vaše vlasy. Klasické prípravky s oplachovaním sa používajú po šampóne. Nanesiete si ich do vlasov a opláchnete po jednej či dvoch minútach. Opláchnutie týchto produktov z vlasov je dôležité, pretože zvyšné zložky vlasy zbytočne zaťažia a dodajú im nezdravý vzhľad. Je dôležité aplikovať prípravky tam, kde je to potrebné, teda na končeky vlasov a nie do blízkosti korienkov vlasov. Rýchle kúry v spreji sú ideálne pre  všetkých v časovej tiesni, ktorí sa aj napriek tomu chcú starať o svoje vlasy. Bezoplachová kúra v spreji má ľahšie zloženie, ale je stále účinná a vyživuje vaše vlasy. Pred použitím sprej poriadne pretrepte, aby sa všetky jeho zložky dobre premiešali. V závislosti na dĺžke vašich vlasov, päť až desať strieknutí obyčajne postačí na požadovaný výsledok. Naneste sprej do vlasov ešte pred tým, než začnete s vaším klasickým stylingom.