Odfarbenie: Brilantné svetlé odtiene pre vaše vlasy

Túžite po žiarivých vlasoch? Dodajte im magický lesk a buďte toto leto blondínkou. Je veľa spôsobov ako si zosvetliť vlasy. Prezradíme vám šetrné spôsoby odfarbenia vlasov a naučíme vás, ako sa o tento účes vhodne starať.

Zosvetlené vlasy
Krásne svetlé vlasy pridajú vášmu vzhľadu kúsok slnka. Pripravte sa na pozornosť!

Žiarivý lesk vlasov je malý zázrak. Dodá účesu ten správny rozmer. Platí to vždy, či už si pridáte zopár plavých prameňov, odfarbíte všetky vlasy, alebo použijete zosvetľujúci/odfarbujúci sprej. V princípe je možné odfariť si vlasy akejkoľvek farby, od čiernej až po svetlú blond. Váš kaderník je schopný zmeniť čierne vlasy na platinový blond za pár hodín. Síce si to vyžaduje niekoľko krokov chemického odfarbovania, ale možné to je. Nanešťastie, taký drastický zákrok vlasy veľmi vyčerpáva. Domáce odfarbovanie dokáže vlasy odfarbiť zo stredne hnedej na svetlú blond až v ôsmich odtieňoch, a čiernu farbu na stredne hnedú od dvoch do troch odtieňov - a pritom sa nemusíte obávať červenkastých tónov vo vlasoch.

Svetlé prameňe pridajú vašim vlasom lesk

Malý zázrak - melír vaše vlasy perfektne rozžiari a dodá im prirodzený blond vzhľad. Niekoľko svetlých prameňov vlasov môžete poľahky dosiahnuť pomocou melírovacej čiapky. Alternatívou pre vytvorenie jemného melíru je použitie tenkého štetca alebo praktickej fľaštičky s aplikátorom. Profesionálni kaderníci využívajú na vytvorenie melíru tradičný spôsob a to použitie alobalovej fólie, či melírovací hrebeň alebo tiež používajú štetce a aplikátori pre umeleckejší ručne robený melír. Zosvetlené pramienky vlasov (melír) svedčí takmer všetkým farbám vlasov. Melír v dvoch až troch jemne odlišných odtieňoch vyzerajú vo vlasoch veľmi trendy.

Zosvetľovací sprej – jemný spôsob na zosvetlenie vlasov

Chceli by ste zosvetliť svoje už tak bledé vlasy o niekoľko odtieňov? Zosvetľovací sprej vám dodá tradičný plážový blond – efekt. Jednoducho nastriekajte sprej na suché alebo mokré vlasy. Každé ďalšie použitie vám vlasy zosvetlí zhruba o štvrť odtieňa. Takýmto spôsobom sa dajú vlasy zosvetliť zhruba o jeden až dva odtiene. Slnko a teplo z fénu tento efekt prehĺbi. V závislosti na tom, či chcete zosvetliť všetky vlasy, alebo len ich časť, aplikujete sprej na celú hlavu alebo len na vybrané pramienky. Popustite uzdu fantázii a hrajte sa so svetlom vo vlasoch.

Nafarbite svoje vlasy obľúbeným odtieňom blond

Domáce farbenie vlasov vám dovoľuje zmeniť farbu na váš obľúbený odtieň blond v prípade, že vaša prirodzená farba nie je tmavšia ako svetlo hnedá. V tomto prípade farbenie mení pigment vlasov relatívne jemne a nahradí ho novým pigmentom. Je dôležité, aby ste farby nechali pôsobiť presne tak dlho, ako to píšu v návode. Pamätajte si, že odfarbovanie postupuje od červenkastej cez žltkastú farbu. Ak zmyjete farbu pred dokončením procesu, dostanete nechcenú červený alebo žltý odtieň.

Pekne poporiadku: Odfarbovanie vlasov na blond

Ak chcete tmavšie vlasy zafarbiť na blond, potrebujete veľmi intenzívnu odfarbovaciu kúru. Intenzívne odfarbovanie drasticky ničí prirodzený tmavý pigment vlasov. Na druhej strane vám to však umožní zmeniť farbu vlasov na akúkoľvek, takže môžete svoje gaštanové vlasy zmeniť na žiarivé blond. Pozor: Vlasy potrebujú po farbení špeciálnu starostlivosť, obzvlášť po intenzívnom odfarbovaní.

Odfarbené vlasy potrebujú nežnú opateru

Po odfarbení by ste mala byť k svojim vlasom obzvlášť milá. Je to jediný spôsob, ako ich udržať zdravé, lesklé a pružné. Ak sa odfarbujete pravidelne, pristupujte podľa toho aj k vašim vlasom.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...