Farby na vlasy | Čierne vlasy

Šarmantné a tajomné: Krátke účesy pre čiernovlásky

Čierna je krásna! Čierne vlasy okamžite upútajú pozornosť a nie len ak ste dlhovláska – trendy krátke strihy sú totiž v tmavej verzii rovnako populárne! Zistite, prečo sú krátke čierne účesy také výnimočné, ako aj s nimi dosiahnuť ultra ženský vzhľad a ako sa o čierne vlasy náležite starať:

Cleopatra, Coco Chanel a Dita von Teese – tieto slávne ženy nespája len krása a šarm ale aj rovnaká farba vlasov. Čierne pramene sú sofistikované a pôsobia veľmi tajomne, preto často zdobia silné ženy, ktoré presne vedia, čo chcú a často to aj dosiahnu. Či už sa jedná o mocnú ríšu, svet módy alebo medzinárodný triumf v showbiznise. Ich motto znie: Choďte vpred a nikdy sa nezastavte! Ktorá z vás by netúžila získať sebadôveru, akú vyžarujú tieto dámy? No čiernovlásky si môžu dovoliť aj trochu zariskovať – a vlasy si ostrihať. S cool krátkym strihom dokáže sila a ambiciózny charakter čiernovlasých žien možno ešte lepšie vyniknúť než s dlhými vlasmi à la Snehulienka.   

Krátky strih: Luxusná čierna

Pri čiernych vlasoch je veľmi dôležité nevoliť dominantný účes, ktorý by na seba strhával príliš veľa pozornosti. Ideálnym sa zdá byť krátky strih, ktorý navodí harmonický vzhľad. Čisté strihy (ako napríklad tupý strih) a tvary (geometrický strih) tiež skvele fungujú v kombinácii s čiernymi vlasmi, pretože ich línie v porovnaní so svetlejšími vlasmi pôsobia jasnejšie a výraznejšie. A nemusíte sa vyhýbať ani strapatému stylingu či ofine, práve naopak: nedbalý hríbik vás o pár rokov omladí a ofina dodá účesu zvodný tón.   

V našej galérii nájdete aj ďalšie lichotivé strihy pre čierne vlasy:

Galéria: Krátke strihy pre čierne vlasy

Čierne vlasy: Vhodná starostlivosť

Všestranne upraviteľné, no trochu náročné na starostlivosť – ak chcete s čiernymi vlasmi naozaj zažiariť, vaše rituály starostlivosti musia byť nekompromisné. Čierne vlasy (či už farbené alebo prirodzené) často vyzerajú matne a polámane. Výživu a lesk potrebujú ako soľ.

Tip 1

Pri každom umývaní používajte šampón a kondicionér špeciálne určený pre čierne vlasy. Kúry s frekvenciou jedenkrát za týždeň vám tiež pomôžu uhladiť vlasové kutikuly. To ochráni pigmenty, farba bude žiariť jasnejšie a dlhšie vydrží.

Tip 2

Pre mimoriadny lesk si vlasy z času na čas uhlaďte žehličkou. No predtým nikdy nezabudnite použiť ochranný sprej! Žehlenie vlasov dokáže zintenzívniť ich lesk, pretože sú schopné odrážať viac svetla. Čierne pramene budú vyzerať sviežo a zdravo.  

Tip 3

Pre extra porciu jasu a hebkosti použite vlasový olej. Jednoducho aplikujte pár kvapiek ku končekom alebo na vrchnú vrstvu vlasov.