Farby na vlasy | Červené vlasy

Teplá jesenná paleta: Obľúbené farby vlasov

Teplé jesenné tóny žltej, červenej a hnedej sú také príjemné, že vyvolávajú túžbu nosiť ich aj vo vlasoch. Keď sa blíži sychravé počasie a zima, sú zlatá blond, orieškovohnedá a medenočervená veľmi obľúbené odtiene. Ukážeme vám účesy, ktoré k týmto hrejivým farbám mimoriadne pristanú. Možno vás tak nadchnú, že sa odvážite zvoliť aj dvojtónový variant.  

Určité farby si spájame s jesenným obdobím, pretože sú súčasťou veľkolepej farebnej zmeny v prírode, keď sýtozelené listy zožltnú, sčervenajú a nakoniec sa sfarbia na hnedo. Módne kreácie, make-up i farby na vlasy sú pomenované podľa týchto teplých jesenných tónov a podľa sýtych odtieňov lesklých olúpaných orechov. Paleta jesennej prírody obsahuje jemnú žltú, orieškovohnedú, červenohnedú, medenohnedú a purpurovú. Príroda dokáže stvoriť nádherné odtiene a my sa jej majstrovstvom nechávame s radosťou inšpirovať. 

Teplé odtiene vlasov a dvojtónový look

Rozličné farby vlasov môžu rovnako ako módne trendy pohodlne existovať paralelne vedľa seba.  Na jeseň i v zime sú stále obľúbené studené odtiene hnedej. No teplé tóny prírody môžu mnohých inšpirovať k tomu, aby svojim vlasom dodali hrejivejší odlesk. Všade vonku je cítiť zmenu a príroda hrá nádhernými a sýtymi farbami. To je obdobie, kedy chceme jej paletu nasledovať.

S príchodom sychravého počasia zelené listy menia svoj vzhľad a prechádzajú rôznymi farebnými štádiami od zelenej cez červenú, žltú, béžovú až k hnedej. Podobné prechody sú súčasťou aktuálneho „dvojtónového“ trendu. Jednoduchou cestou ako sa inšpirovať matkou prírodou v jej hre s farbami, je nafarbiť rôzne pramene odlišnými tónmi z teplej jesennej palety.

Teplé farby pre ženy so svetlou pleťou

Jesenné farby vyžarujú teplo. K ženám so svetlou pleťou sa sýte jesenné tóny skvele hodia. S príchodom chladného počasia, keď je slnko menej intenzívne a dni sú kratšie, dodajú jesenné odtiene ich vzhľadu hrejivé vyžarovanie.

Cool kombinácia jesenných farieb a účesu

Krása teplých farieb jesene najvýraznejšie vynikne, ak zvolíte jednoduchý a uvoľnený styling. Strapaté a nenútené účesy dovolia farbe vlasov a tónovaniu zažiariť. Aby ste dodali účesu tvar, môžete do nich votrieť trocha vosku. Ležérne vrkoče a improvizované zapletané prvky budú tiež pôsobiť veľmi sviežo – farba i účes zanechajú prirodzený a hravý dojem. 

Vlasy modeliek z našej galérie žiaria pestrofarebnými tónmi jesene.

Galéria: Teplé farby vlasov