Navlas rovnaké: Účesy pre mamy a dcéry

Getty Images

Pátrali sme po tom, či si slávne matky a dcéry upravujú vlasy podobným spôsobom, alebo sa dcéry snažia vymaniť a nájsť svoj vlastný štýl aj v účese. Pozrite si známe dvojice matiek a dcér v našej galérii a zistite, či dcéry kráčajú v módnych šľapajách svojich rodičov. Je to naozaj tak, že matky sú základnou inšpiráciou pre voľbu ich účesov? 

„Aká matka, taká dcéra!“ Mnoho dcér sa zatvári znechutene pri počutí tejto „múdrosti“ starej ako ľudstvo samo. Tento postreh sa často netýka len podobných čŕt ale aj spoločného vkusu a módneho cítenia. Podobnosť medzi matkami a ich dcérami ľudí často uchváti. Obe totiž zvyknú voliť účesy podobných tvarov. Na prvý pohľad  to vyzerá, že matky a dcéry uprednostňujú odlišné účesy. Keď sa však pozriete pozornejšie, takmer vždy objavíte viac podobnosti než rozdielov. Kto vlastne inšpiruje koho?  

Účesy Kim Kardashia, jej mamy a ďalších slávnych matiek a dcér

Zaostrite na Kim Kardashian a jej mamu Kris Jenner na fotografii: obe majú tmavé vlasy. Kim má dlhé pramene, zatiaľ čo jej mama je ostrihaná na krátko. Oba účesy by nemohli byť odlišnejšie, ale jeden aj druhý sa vyznačujú jednoduchosťou, eleganciou a štýlom. 

Na nasledujúcej fotografii stoja ruka v ruke Kelly Osbourne a jej mama Sharon a ich účesy sú si na míle vzdialené – ako farebne, tak aj štýlovo. Hriva Kelly je šedivá s fialkovým nádychom, Sharon má tmavé vlasy s červeným nádychom. Odtiene a tvar ich účesov už nemôžu byť odlišnejšie, obe ženy však očividne milujú farbenie vlasov vo výrazných tónoch.

Presvedčte sa sami pri pohľade do našej galérie známych dvojíc dcér a matiek. Napriek jemným rozdielom je jasné, že vo viacerých prípadoch nestratilo staré porekadlo nič na svojej aktuálnosti: Aká matka, taká Katka!

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...