Účesy hviezd: Účes s pätkou January Jones

January Jones hrá v úspešnom „retro“ seriáli Mad Men postavu Betty Draper. Krásna blonďavá herečka a modelka je však známa aj svojimi výnimočnými účesmi. Na odovzdávaní cien SAG 2013 sa January Jones objavila s účesom s veľkou pätkou, ktorý bol vzadu nad krkom ozvláštnený nevšedným prvkom. V našom návode vám krok po kroku ukážeme, ako si vytvoríte tento jedinečný účes.

Fanúšikovia seriálu Mad Men poznajú January Jones vďaka role Betty Draper. V tomto seriáli stelesňuje rozvedenú ženu, ktorá sa nedokáže zbaviť citového puta k prvému manželovi, zatiaľ čo sa snaží o fungovanie druhého manželstva. Diváci sympatizujú s touto prísnou, frustrovanou matkou, ktorá akoby sa nevedela prestať hádať so svojou dcérou. V momente úplného zvratu sa ale naopak stáva jej jedinou dôverníčkou. V piatej sérii sa priblíži obrazu bežnej ženy, keď ako bývalá modelka bojuje s nadváhou, čím sa definitívne vzďaľuje svojej hviezdnej minulosti.

Za herečkou, ktorá stvárňuje Betty Draper, sa skrýva skutočná žena. January Jones, pomenovaná podľa mesiaca svojho narodenia, priznáva, že v motiváciách konania svojej hrdinky občas tápe. Úspešná herečka a bývalá modelka je matkou malého syna Xandera. January Jones objavila svoj herecký talent počas vystupovania v televíznych reklamách. Po menších úlohách vo filmoch Banditi s Bruceom Willisom, Kurz sebaovládania s Jackom Nicholsonom a Prci, prci, prcičky, sa stala definitívne slávnou vďaka role Betty Draper v seriáli Mad Men. Za svoje herecké výkony získala dva Zlaté Glóbusy a nomináciu na cenu Emmy pre najlepšiu herečku.

January Jones: Bob s pätkou a ešte niečo navyše

January Jones
January Jones s vlnitým bobom

V úlohe Betty Draper sú vlnité vlasy January Jones vždy dokonale upravené tak, že pripomína hollywoodsku ikonu Grace Kelly.

V súkromí táto blonďavá modrooká kráska rada experimentuje s rôznymi účesmi. Nosí vlnitý bob, ktorý pretvára na polovyčesaný účes, s vlasmi nad čelom upevnenými vzadu. Niekedy sa objaví s elegantne vytvarovanými kučerami, inokedy prekvapí vlasmi hladko sčesanými do drdola.

Z času na čas tiež skúša odlišné farby vlasov. V roku 2012 osviežila svoje blond vlasy jemne ružovými prameňmi a na chvíľu si ich dokonca zafarbila na červeno.    

Na odovzdávaní cien SAG 2013 sa January Jones objavila s bobom vyčesaným do tvaru pätky a bočnými vlasmi zopnutými vzadu. Ponúkame vám podrobný návod, ktorý vám pomôže si tento účes vytvoriť.  

Pomôcky na vytvarovanie bobu s pätkou January Jones.

Penové tužidlo pre objem vlasov, okrúhla kefa, štylka, gél, vlásenky a lak.

Ako vytvarovať účes s pätkou January Jones

1. Naneste do vlasov nad čelom penové tužidlo pre objem a vyfúkajte si ich smerom dozadu cez okrúhlu kefu.

2. Tupírujte vlasy nad čelom prameň po prameni s použitím štylky. Potom tieto vlasy smerom dozadu opatrne uhlaďte.

3. Končeky zadných vlasov vyfúkajte smerom dohora. Ak je to nevyhnutné, môžete si ich pred stylingom navlhčiť alebo do nich votrieť penové tužidlo.

4. Rozotrite si v dlaniach trocha gélu a uhlaďte si ním vlasy po stranách smerom dozadu. Ohnite si konce bočných vlasov a upevnite ich vlásenkami v strede nad krkom.

5. Naneste lak, aby účes dobre držal.

V tomto video návode vám vlasový expert Schwarzkopf Armin Morbach ukáže, ako si vytvarovať ďalší účes s pätkou.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...