Trendy look: Dlhé vlasy, krátka ofina

Protiklady sa priťahujú – tento koncept funguje aj vo vlasoch! Krátka ofina s dlhými vlasmi sa v poslednom čase stala obľúbeným spojením trendsetteriek. Odhalíme, kto si môže tento look dovoliť, čo je dôležité pri strihu a stylingu a ako tento účes najlepšie vynikne.

Ide o viac než len o sľubné spojenie: Niektoré z vás tomuto účesu zostali verné už roky, iné si naň buď netrúfli alebo ho dávno poslali k vode. Ofina jednoducho rozdeľuje ženskú populáciu. My sa však prihovárame za kratšie vlasy nad čelom, myslíme si totiž, že pozitíva tohto účesu jednoznačne prevažujú.    

Prednosti účesu s ofinou:

Jemne zostrihané pramienky naozaj osviežia váš look – bez toho, aby ste si museli skrátiť všetky vlasy.

Vďaka ofine vyzerá celý účes nežnejšie a má väčší objem.

Ofina dokáže zjemniť ostré črty tváre.

S ofinou zakryjete vysoké čelo a vyvážite výraznú bradu.

Príjemne upriami pozornosť na vaše oči a lícne kosti.

Tvoria sa vám na čele vrásky? Ofina ich dokáže rafinovane zakryť a omladiť vás.

A aké sú jej nevýhody? Ok, existujú dva dôvody, ktoré sa nedajú poprieť: Dokonale upravená ofina si vyžaduje častejšie zastrihávanie i úpravu. To znamená vtesnať do svojho harmonogramu viac času na styling, fúkanie atď. No nie je to až také zlé. S našimi trikmi sa z vás stane profesionálny kaderník a tento účes bude pre vás hračka.

Ako predviesť novú dĺžku ofiny: Krátka & jemná

Momentálne je našou najobľúbenejšou dĺžkou zjemnená verzia mini ofiny. Ani príliš krátka a už vôbec nie príliš dlhá – ideálom je jasná medzera medzi obočím a končekmi ofiny. Nádherne tým zvýrazníte obočie a zároveň budete trendy. Po stranách je ofina jemne zaoblená, takže prechod k dlhým prameňom je o niečo mäkší a hrany nie sú natoľko výrazné. A čo sa týka dlhých vlasov – tento look sa bez nich nezaobíde. Všetko je totiž založené na protiklade „dlhé-krátke“. Zvyšok vlasov musí siahať minimálne po plecia a výsledný finiš nesmie byť perfektne uhladený. Vznikne horúci kontrast, ktorý hýbe svetom módy.    

Dlhé vlasy, krátka ofina
Krátka ofina a dlhé vlasy tvoria perfektný tím! Vhodný stylingový partner: úchvatné obočie

Komu krátka ofina najviac pristane?

Vo všeobecnosti platí toto pravidlo: ofina sa hodí k podlhovastým tváram alebo k vysokému čelu. No s vhodným strihom a stylingom si na ňu môže trúfnuť každá žena. Okrúhlym tváram odporúčame trochu dlhší, postupný strih mini ofiny, zatiaľ čo hranatým tváram pristane skôr kratšia a jemnejšia verzia. Ak je vaše čelo príliš krátke, majte sa pred ňou na pozore. Mohla by vašu tvár príliš zaťažiť a narušiť vyváženosť jej proporcií.

Aké vlasy sú pre krátku ofinu najvhodnejšie?

Krátka ofina najlepšie vynikne, ak máte rovné vlasy. No aj kombinácia dlhých vĺn a ofiny má nesporne svoje čaro. Veď môžete kedykoľvek siahnuť po žehličke a vlastnoručne si vytvoriť šik uhladený vzhľad.  

Čomu by ste sa pri krátkej ofine mali vyhnúť?

Ak sú vaše vlasy intenzívne kučeravé alebo krepovité, radšej na tento look nepomýšľajte. To isté platí aj v prípade, že sa vám nad čelom tvoria víry a niektoré vlasy vytrvalo rastú v opačnom smere. Ofina by sa vám veľmi ťažko krotila a upravovala.

Ako si upraviť krátku ofinu?

Krátka ofina s krátkymi vlasmi predstavuje neprehliadnuteľný look, ktorý si však vyžaduje dokonale presný strih. To znamená naozaj mnoho úsilia. S dlhšími vlasmi sa môžete viac uvoľniť. Alebo to roztočiť nadivoko! Nedbalý vzhľad je populárny práve preto, že súvisí s módnym etno lookom. A ofina sa k tomuto štýlu výborne hodí, pretože aj ona môže vyzerať ležérne. Požadovanú hustotu a tvar docielite použitím suchého šampónu, hlavne ak máte jemné vlasy!  

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...