Voľba účesu: aký bude váš účes v roku 2012?

Getty Images

Náš výber najnovších vlasových trendov vám prinášame priamo zo svetových prehliadkových mól. Išli sme do hlavných miest módy, aby sme si pozreli najnovšie účesy na rok 2012 a nemôžeme sa dočkať, aby sme sa o ne s vami podelili.

Dvakrát do roka prezentujú najlepší návrhári sveta svoje najnovšie kolekcie na prehliadkových mólach v Londýne, Miláne, Paríži a v New Yorku. Voláme ich „ Týždne módy“ a všetky sú o štýle a stylovaní. A čo je práve v móde? Čo je už staromódne? Ktoré účesy sú už out, krátke vlasy alebo naopak, tie veľmi dlhé? Sú v móde vlasy plné objemu alebo je to uhladená elegancia? Mali by ste vyskúšať jemné vlny alebo radšej nápadný účes? Heslo pre tohtoročné veľké trendy je definitívne „ležérny“. Iba zriedka sme videli toľko veľa modeliek prezentovať tak zámerne ležérny štýl. Všetky prvky nového looku dodávajú na výraze hravej krásy. V našej módnej reportáži vám ukážeme, ako si upraviť vlasy do trendy účesu.

Účes roka 2012 - účesy ktoré prežili

Minuloročný uhladený účes prešiel dlhú cestu. „Mokrý efekt“ je už napríklad bežnou súčasťou štýlu. Uhladený účes pôsobí mokrým dojmom. Lanvin a Alexander Wang používajú tento efekt na vytvorenie prísneho a odmeraného looku. V ďalších módnych domoch, ako napríklad u Alberta Ferettiho a Maxa Mara, dali uhladenému štýlu výstredný nádych a pripomína tak účesy 90-tych rokov. Jemné dlhé kučeravé vlasy, veľa druhov chvostov a retro štýl účesu tiež patria medzi účesy ktoré prežili rok 2011.

Prichádzajúce účesy roku 2012

Naľavo, uprostred alebo napravo? Nie, nehovoríme o politických názoroch. Rozmýšľame, na ktorú stranu si budeme robiť cestičky vo vlasoch v roku 2012. Účesy v roku 2012 sú (takmer iba) o tom, na ktorej strane si budeme nosiť cestičku. Nezáleží na to, či sú vlasy krátke alebo dlhé, rovné alebo kučeravé, musia byť poctivo rozdelené. Ďalším účesom roka 2012 sú rôzne drdoly a účesy, ktoré vzdávajú poctu herečke a módnej ikone Sophii Loren.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...