Strih na ježka – Na krátko a bez kompromisov!

Getty Images

Nožničky nie sú vždy potrebné. Kaderníci pri vytváraní krátkych strihov radi siahajú aj po zastrihávacích strojčekoch – pracujú rovnomerne a presne. Zistite, čo zastrihávače dokážu a komu strih na ježka najviac pristane.  

Hľadáte cool no zároveň absolútne nekomplikovaný účes? Zaostrite na „ježka“. Pri tomto strihu sa vlasy neskracujú nožničkami ale s použitím zastrihávača. Čo je preň charakteristické? Vlasy zarovnané do jednej dĺžky po celom obvode hlavy. To však neznamená, že na temene nemôžu byť o pár milimetrov dlhšie než nad krkom. Zastrihávač sa dá totiž nastaviť na rôzne dĺžky (obyčajne od pár milimetrov do 2 až 3 centimetrov). Dlhšie vlasy navrchu potom plynule prechádzajú do kratších vlasov po stranách. Nakoniec sa porast nad krkom oholí a cool strih na ježka je hotový!   

Nájsť dokonalý look pre každú hlavu nepredstavuje žiaden problém, tento strih je totiž možné dokonale prispôsobiť tvaru lebky. Nehovoriac o tom, že jeho udržiavanie nevyžaduje žiadnu námahu – jednoducho zvolíte rovnaké nastavenie strojčeka. Váš obľúbený look môžete stále a znova do detailu reprodukovať. 

Na ježka: Strih pre nenáročných aj pre hipsterov

Strih na ježka – Na krátko a bez kompromisov!
Švihácky vzhľad, o ktorý sa netreba príliš starať – so strihom na ježka žiaden problém!

Strih na ježka je veľmi prispôsobivý nielen čo sa týka dĺžky, ale aj štruktúry vlasov. Keďže sú vlasy rovnomerne zastrihnuté, funguje tento geniálny strih s hrubými aj jemnými vlasmi, s rovnými aj so zvlnenými prameňmi. Ale nenáročná úprava a starostlivosť sú evidentne najväčšie výhody tohto looku. Na ježka by sa mali ostrihať všetci, ktorí vyžadujú praktické riešenie. Vyhnete sa zdĺhavému fúkaniu aj komplikovanému stylingu. Dokonca aj pokiaľ si zvolíte dlhšiu verziu (zhruba 2 centimetre), podarí sa vám účes upraviť v pár jednoduchých krokoch: stačí si v dlaniach rozotrieť stylingový krém vo veľkosti lieskového orieška a aplikovať ho na (uterákom presušené) vlasy na temene. Potom jednoducho prehoďte či prečeše vlasy na stranu alebo dozadu. Hotovo!       

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...