Skip to Content

Strih na ježka – Na krátko a bez kompromisov!

Getty Images

Nožničky nie sú vždy potrebné. Kaderníci pri vytváraní krátkych strihov radi siahajú aj po zastrihávacích strojčekoch – pracujú rovnomerne a presne. Zistite, čo zastrihávače dokážu a komu strih na ježka najviac pristane.  

Hľadáte cool no zároveň absolútne nekomplikovaný účes? Zaostrite na „ježka“. Pri tomto strihu sa vlasy neskracujú nožničkami ale s použitím zastrihávača. Čo je preň charakteristické? Vlasy zarovnané do jednej dĺžky po celom obvode hlavy. To však neznamená, že na temene nemôžu byť o pár milimetrov dlhšie než nad krkom. Zastrihávač sa dá totiž nastaviť na rôzne dĺžky (obyčajne od pár milimetrov do 2 až 3 centimetrov). Dlhšie vlasy navrchu potom plynule prechádzajú do kratších vlasov po stranách. Nakoniec sa porast nad krkom oholí a cool strih na ježka je hotový!   

Nájsť dokonalý look pre každú hlavu nepredstavuje žiaden problém, tento strih je totiž možné dokonale prispôsobiť tvaru lebky. Nehovoriac o tom, že jeho udržiavanie nevyžaduje žiadnu námahu – jednoducho zvolíte rovnaké nastavenie strojčeka. Váš obľúbený look môžete stále a znova do detailu reprodukovať. 

Na ježka: Strih pre nenáročných aj pre hipsterov

Strih na ježka – Na krátko a bez kompromisov!
Švihácky vzhľad, o ktorý sa netreba príliš starať – so strihom na ježka žiaden problém!

Strih na ježka je veľmi prispôsobivý nielen čo sa týka dĺžky, ale aj štruktúry vlasov. Keďže sú vlasy rovnomerne zastrihnuté, funguje tento geniálny strih s hrubými aj jemnými vlasmi, s rovnými aj so zvlnenými prameňmi. Ale nenáročná úprava a starostlivosť sú evidentne najväčšie výhody tohto looku. Na ježka by sa mali ostrihať všetci, ktorí vyžadujú praktické riešenie. Vyhnete sa zdĺhavému fúkaniu aj komplikovanému stylingu. Dokonca aj pokiaľ si zvolíte dlhšiu verziu (zhruba 2 centimetre), podarí sa vám účes upraviť v pár jednoduchých krokoch: stačí si v dlaniach rozotrieť stylingový krém vo veľkosti lieskového orieška a aplikovať ho na (uterákom presušené) vlasy na temene. Potom jednoducho prehoďte či prečeše vlasy na stranu alebo dozadu. Hotovo!       

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...