Natáčky: nestarnúca stylingová pomôcka

Getty Images

Použitie natáčok je jedným z osvedčených spôsobov, ako si vytvoriť kučery. Táto klasická metóda je jednoduchšia, než by ste čakali. Podelíme sa s vami o skúsenosti s týmto stylingom vlasov. A ukážeme vám aj účesy, ktoré sú mimoriadne príťažlivé práve vďaka tomu, že vznikli s použitím natáčok. 

V prípade, že nechcete používať kulmu a ak sa práve nevyžívate v nekonvenčných spôsoboch vytváranie vĺn a kučier (napr. obtáčanie vlasov okolo papierových vreckoviek), možno vás láka vyskúšať natáčky. Moderné natáčky sa obyčajne vyrábajú z plastu a majú mnoho tvarov a veľkostí. Sme si istí, že sa vám podarí nájsť tie správne natáčky podľa vašich stylingových potrieb.

Natáčky na vlasy: Pre a proti

Ak si chcete vlasy natočiť týmto spôsobom, musia mať určitú dĺžku. Potrebná dĺžka vlasov samozrejme závisí na veľkosti natáčok. Aby ste mohli použiť natáčky s väčším priemerom, mali by vlasy siahať minimálne po plecia.

Natáčky s väčším priemerom sú ideálne, keď si chcete vytvoriť veľké kučery alebo vlny a malé natáčky vyčaria malé pevné kučery.

Pozrite si príklady malých a veľkých kučier:

Natáčky
Katharine McPhee (vľavo) a Clare Bowen si dopomohli k vlnám a kučerám natáčkami s rôznym priemerom.

Použite natáčky rozličnej veľkosti a prispôsobte svoje kučery svojim potrebám. Aby ste im dodali nedokončený výzor, v dlaniach si rozotrite vosk na vlasy a prstami si zvýraznite niekoľko prameňov. 

Tenké natáčky fungujú najlepšie, ak chcete vyniknúť v presne vytvarovaných kučerách, presne ako austrálska herečka Clare Bowen (foto vpravo hore). Po odstránení natáčok si hlavu predkloňte dole a niekoľkokrát si prstami prejdite vo vlasoch – to vám pomôže vytvarovať pružné kučery. Ak túžite po looku s veľkým objemom, vezmite si na pomoc púder pre objem vlasov.

Ako si natáčky zavinúť do vlasov:

Vytvorte si s natáčkami očarujúce kučery

1. Do dlaní si nastriekajte penové tužidlo a votrite ho do uterákom presušených vlasov. Ak chcete mať vo vlasoch cestičku, teraz je správny čas vytvoriť si ju. Rozdeľte vlasy na jednu časť na vrchu hlavy a okolo nej a dve ďalšie časti po stranách.

2. Najskôr si natočte vlasy na vrchu hlavy, od čela až dozadu. Potom si natáčkami upravte aj vlasy po stranách – postupujte v radoch odvrchu dole a spredu dozadu. 

Tip: Môžete vyskúšať aj iný prístup: nerolujte natáčky až celkom ku korienkoch – v tom prípade zostanú vlasy v tejto úrovni rovné. Vlasy bývajú často rovné približne do úrovne uší.

3. Použite hrebeň s ostrým koncom , aby ste oddelili malý pramienok vlasov. Prečešte si ho a od končekov ho začnite rolovať na natáčku. Zrolujte si vlasy smerom dole a postupujte smerom dozadu a potom po stranách smerom dole. 

Tip: V prípade dlhých vlasov môžete začať od končekov a pokračovať až do úrovne od ktorej ich chcete mať natočené. Popri tom si vlasy jemne napínajte.

4. Pokračujte v natáčaní všetkých prameňov.

Tip: Kučery vyzerajú živšie, ak použijete natáčky rôznych veľkostí.

5. Potom, čo ste si všetky vlasy natočili, vezmite fén a zohrejte si vlasy. Vďaka tomu  docielite požadovaný tvar. Pred tým, než jemne odstránite natáčky, nechajte vlasy vychladnúť. Účes dotvarujte s pomocou prstov.

6. Jednotlivé pramene zvýrazníte voskom a objem účesu dodáte s púdrom pre objem. A vďaka laku bude účes držať po celý deň. Možno si to bude vyžadovať trocha cviku, aby natáčanie dopadlo podľa vašich predstáv.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...