Skip to Content

Natáčky: nestarnúca stylingová pomôcka

Getty Images

Použitie natáčok je jedným z osvedčených spôsobov, ako si vytvoriť kučery. Táto klasická metóda je jednoduchšia, než by ste čakali. Podelíme sa s vami o skúsenosti s týmto stylingom vlasov. A ukážeme vám aj účesy, ktoré sú mimoriadne príťažlivé práve vďaka tomu, že vznikli s použitím natáčok. 

V prípade, že nechcete používať kulmu a ak sa práve nevyžívate v nekonvenčných spôsoboch vytváranie vĺn a kučier (napr. obtáčanie vlasov okolo papierových vreckoviek), možno vás láka vyskúšať natáčky. Moderné natáčky sa obyčajne vyrábajú z plastu a majú mnoho tvarov a veľkostí. Sme si istí, že sa vám podarí nájsť tie správne natáčky podľa vašich stylingových potrieb.

Natáčky na vlasy: Pre a proti

Ak si chcete vlasy natočiť týmto spôsobom, musia mať určitú dĺžku. Potrebná dĺžka vlasov samozrejme závisí na veľkosti natáčok. Aby ste mohli použiť natáčky s väčším priemerom, mali by vlasy siahať minimálne po plecia.

Natáčky s väčším priemerom sú ideálne, keď si chcete vytvoriť veľké kučery alebo vlny a malé natáčky vyčaria malé pevné kučery.

Pozrite si príklady malých a veľkých kučier:

Natáčky
Katharine McPhee (vľavo) a Clare Bowen si dopomohli k vlnám a kučerám natáčkami s rôznym priemerom.

Použite natáčky rozličnej veľkosti a prispôsobte svoje kučery svojim potrebám. Aby ste im dodali nedokončený výzor, v dlaniach si rozotrite vosk na vlasy a prstami si zvýraznite niekoľko prameňov. 

Tenké natáčky fungujú najlepšie, ak chcete vyniknúť v presne vytvarovaných kučerách, presne ako austrálska herečka Clare Bowen (foto vpravo hore). Po odstránení natáčok si hlavu predkloňte dole a niekoľkokrát si prstami prejdite vo vlasoch – to vám pomôže vytvarovať pružné kučery. Ak túžite po looku s veľkým objemom, vezmite si na pomoc púder pre objem vlasov.

Ako si natáčky zavinúť do vlasov:

Vytvorte si s natáčkami očarujúce kučery

1. Do dlaní si nastriekajte penové tužidlo a votrite ho do uterákom presušených vlasov. Ak chcete mať vo vlasoch cestičku, teraz je správny čas vytvoriť si ju. Rozdeľte vlasy na jednu časť na vrchu hlavy a okolo nej a dve ďalšie časti po stranách.

2. Najskôr si natočte vlasy na vrchu hlavy, od čela až dozadu. Potom si natáčkami upravte aj vlasy po stranách – postupujte v radoch odvrchu dole a spredu dozadu. 

Tip: Môžete vyskúšať aj iný prístup: nerolujte natáčky až celkom ku korienkoch – v tom prípade zostanú vlasy v tejto úrovni rovné. Vlasy bývajú často rovné približne do úrovne uší.

3. Použite hrebeň s ostrým koncom , aby ste oddelili malý pramienok vlasov. Prečešte si ho a od končekov ho začnite rolovať na natáčku. Zrolujte si vlasy smerom dole a postupujte smerom dozadu a potom po stranách smerom dole. 

Tip: V prípade dlhých vlasov môžete začať od končekov a pokračovať až do úrovne od ktorej ich chcete mať natočené. Popri tom si vlasy jemne napínajte.

4. Pokračujte v natáčaní všetkých prameňov.

Tip: Kučery vyzerajú živšie, ak použijete natáčky rôznych veľkostí.

5. Potom, čo ste si všetky vlasy natočili, vezmite fén a zohrejte si vlasy. Vďaka tomu  docielite požadovaný tvar. Pred tým, než jemne odstránite natáčky, nechajte vlasy vychladnúť. Účes dotvarujte s pomocou prstov.

6. Jednotlivé pramene zvýrazníte voskom a objem účesu dodáte s púdrom pre objem. A vďaka laku bude účes držať po celý deň. Možno si to bude vyžadovať trocha cviku, aby natáčanie dopadlo podľa vašich predstáv.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...