Jednoduchý trik prezradí, či vám pristanú krátke vlasy!

Ostrihať alebo neostrihať? Predtým než nožničky kaderníka splnia váš verdikt, vďaka jednoduchému princípu zistíte, či vám krátke vlasy skutočne pristanú. „Pravidlo pravítka“ spoľahlivo vypočíta výsledok. Ako tento zvláštny princíp funguje? Nemusíte robiť nič iné, len merať!

Máte chuť na skutočnú zmenu? A čo tak radikálne skrátenie vlasov? Pred podobným rozhodnutím stojí aspoň raz v živote každá žena. Trendy strih po plecia, mladistvý pixie alebo štýlový „wob“ – jednoducho niečo nové a krátke. Ale kto vám zaručí, že keď si vlasy skrátite, budú vyzerať skutočne dobre? Potom už bude neskoro na návrat späť... Nikto nechce počuť, že „vlasy mu dorastú“. V skutočnosti to trvá príliš dlho, než sa znovu dopracujeme k pôvodnej dĺžke. Kiež by nám niekto včas oznámil, že krátke vlasy nám jednoducho nepristanú!

Rýchlo v obraze: Pravidlo pravítka

No teraz môžete hodiť pochybnosti za hlavu! Vďaka pravidlu pravítka rýchlo zistíte, či váš nový krátky strih bude hit alebo prepadák. Nie je to nič zložité, stačí len merať a počítať. Všetko, čo budete potrebovať, je pravítko (prípadne krajčírske meradlo) a ceruzka. Hlavná zásada pravidla pravítka znie: Uhol tvorený čeľusťou rozhoduje o tom, kto vyzerá lepšie s krátkymi a kto naopak s dlhými vlasmi. Rozmer, ktorý si treba zapamätať: 5,5 centimetra. Ale najskôr musíte priložiť k tvári pravítko.   

Jednoduchý trik: Pristanú mi krátke vlasy?
S ceruzkou a pravítkom je možné okamžite zistiť, či budete s krátkym účesom vyzerať dobre.

Ako to funguje:

Aby ste zistili, či vám krátky účes sadne ako uliaty, jednoducho zmerajte vzdialenosť medzi ušným lalokom a bradou. Stačí pridržať ceruzku horizontálne pri bradepravítko priložiť vertikálne pod ucho.    

Bod, v ktorom sa oba spoja, odhalí tajomstvo: Ak je vzdialenosť medzi ušným lalokom a koncom brady menej ako 5,5 centimetra, môžete okamžite vyraziť ku kaderníkovi a bez rozpakov ho požiadať o nový krátky strih. Ak vám však pri meraní vyjde vyšší údaj, než je spomínaných 5,5 centimetra, svoju dlhú hrivu si radšej ponechajte  - oľutovali by ste!

Pravidlo pravítka: Zhrnutie

Či sa budete striktne držať nameraných hodnôt alebo nie, to už je na vás. Ak vám vyšiel výsledok, ktorý je menší než 5,5 centimetra (máte zelenú pre krátky účes), no svoje dlhé vlasy nadovšetko milujete, zostaňte pri nich.
Ak si však myslíte, že krátky účes je viac šik, praktickejší a bude vám sedieť aj napriek tomu, že pravítko vám radí inak – nemusíte sa nechať odradiť. Výnimky často potvrdzujú pravidlo a úprimne: Nič vás neurobí krajšou a sebavedomejšou, než keď sa budete cítiť skvele vo vlastnej koži.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...