Skip to Content

Najlepšie krátke strihy pre husté vlasy

Husté vlasy skrývajú mimoriadny stylingový potenciál, a to platí aj pre krátke účesy. Od plného objemu s „wow“ efektom až po drzú ofinu - prinášame vám tri cool strihy s nádychom rafinovanosti, ktoré dovolia vašim hustým vlasom naozaj vyniknúť.

Jemné, kučeravé, zvlnené alebo husté... Štruktúra vlasov má veľký vplyv na výsledný look, a to bez ohľadu na strih. Potrebujete väčší objem, ľahkosť alebo extra pružnosť? Ten pravý strih vám môže splniť všetky vaše želania! Ani krátke vlasy nie sú výnimkou. Ženy s ultra hustou korunou krásy majú v skutočnosti viacero dôvodov, prečo si dlhé vlasy skrátiť. Objavte tri najdôležitejšie: 

Shag

Shag
Nový rozmer: Postupne zostrihané vrstvy dodajú hustým vlasom výrazný tvar a švih – hlavne v kombinácii so strihom shag.

Doprajte svojim vlasom z času na čas malú zmenu. Postupný strih bude mať neprehliadnuteľný efekt – viditeľne a citeľne vaše vlasy odľahčí. Klasickým strihom shag zaručene nič nepokazíte, pre husté a nepoddajné vlasy býva voľbou číslo jedna.
Ide o výrazný postupný strih s ofinou, pramene navrchu sú o niečo kratšie. Skvelá správa je, že prirodzene husté vlasy vďaka nemu nadobudnú pevnejší tvar – jednotlivé vrstvy sú jasne viditeľné a výsledkom je vzrušujúci, neprehliadnuteľný účes.
Ten vám za odmenu poskytne pri úprave vlasov ešte viac slobody:
Ak zvýrazníte jednotlivé pramene (pomocou gélu či vosku), dosiahnete cool strapatý look. Uvoľnené vlny zase vytvoria ležérny, dievčensky nezbedný shag alebo swag

Retro bob

Retro bob
Sladké šesťdesiate: Kompaktný bob v štýle revolučnej dekády vás zaručene omladí.

Tento bob je ideálna voľba pre všetky ženy, ktoré chcú zvýrazniť krásu hustých vlasov. Tupý strih siahajúci po bradu, vpredu sčasti postupne zostrihaný, tvári veľmi lichotí. Navodzuje pokojný, dokonale upravený vzhľad, ktorý vás bude skvele reprezentovať. Husté vlasy majú v kombinácii s bobom jednu nepopierateľnú výhodu: objem. Vyhnete sa zložitému fúkaniu fénom, pretože v tomto prípade sú vlasy dokonale vytvarované strihom. Aby ste dosiahli obľúbený účes s retro nádychom – ktorý momentálne ovláda svet módy – stačí si končeky iba jemne zahnúť dovnútra. Hustá ofina, po stranách zostrihaná do oblúka, minimalistický účes dodatočne zjemňuje a ten vďaka nej vyžaruje moderný nádych.   

Dlhý zvlnený bob

Dlhý zvlnený bob
Nová vlnová dĺžka: S mäkkými vlnami padajúcimi na ramená majú husté vlasy šarm hollywoodskych rozmerov.

Túžite po XL pôvabe, ktorý nebude možné prehliadnuť? Odpoveďou je temperamentný dlhý bob, skrátene „lob“. Módny účes siaha maximálne po plecia a reprezentuje zlatú strednú cestu medzi dlhými a krátkymi vlasmi. Uvítajú ho najmä ženy, ktoré sa nedokážu rozhodnúť, alebo hľadajú atraktívny prechodný účes pre dorastajúce vlasy. S týmto jemne zvlneným lookom vzbudíte neutíchajúce vlny nadšenia. Vlasom dodá extra objem a klasický ženský prvok. Ak túžite po ešte sofistikovanejšom vzhľade, vytvorte si cestičku na strane a vlasy nechajte padať nízko do čela. Zmeníte sa na hollywoodsku divu z éry klasického filmu!

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...