Farebná dúha vo vašich vlasoch

Getty Images

Hviezdy milujú pestrosť! Momentálne objavujú sýte, pastelové a dúhové odtiene vlasov. Prečo by sme sa mali obmedziť na jeden odtieň, keď ich vo vlasoch môžeme mať všetky? Najnovší trend velí vyskúšať celú škálu farebných tónov a nevšedných kombinácií. Červené vlasy ozvláštňujú fialové pramienky, zelená prechádza v blond a mení sa na ružovú. Nájdite odvahu a poďte s nami objavovať nový svet farebných možností!  

Odvážne kombinácie všetkých odtieňov a tónov – to je módne pole, na ktoré práve vstupujú celebrity ako speváčka Lily Allen či modelka Chloe Norgaard. Nezvyčajné farebné akordy preveria vašu kreativitu a zaručene upútajú pozornosť, najmä ak viete ako ich namiešať. Obľúbené odtiene môžete konečne dopriať aj svojim vlasom!

Vlasy vo farbách dúhy: Lily Allen

„Život bude taký pestrý, ako si ho namiešate.“ Inšpirujte sa dúhou a vyčarte si kreatívnejší a hravejší imidž! Lily Allen sa to podarilo a nevšedné farebné kombinácie si očividne užíva. V tomto prípade žiaria jej vlasy tónmi zapadajúceho slnka a jemnými prechodmi z tmavofialovej cez ružovú a červenú až k sýtej oranžovej. Strih po ramená necháva všetky odtiene vyniknúť.  

Vlasy vo farbách dúhy: Chloe Norgaard

Pestrofarebné vlasy
Žiaden odtieň nie je tabu - Chloe Norgaard je v skúšaní nezvyčajných farebných tónov skutočný chameleón.

Chloe Norgaard sa v dúhovom trende očividne našla. Nikto iný nemení farbu vlasov tak často, a nevyberá si také bláznivé kombinácie, ako táto americká modelka. Extravagantné účesy a prelivy sa stali jej poznávacím znamením. Skoro každý deň prekvapuje novou farebnou paletou, či už na módnych prehliadkach alebo v súkromí.  

Na Style Awards 2014 udeľovaných časopisom Elle sa objavila s vlasmi v pestrých pastelových tónoch (vľavo). Fialové a svetlomodré končeky skombinovala so zelenými a ružovými prameňmi. Pri korienkoch presvitá prirodzený odtieň jej vlasov – Chloe bola pôvodne brunetka. Plážové vlny dodávajú tomuto cool vzhľadu ležérny výraz. 

Účasť na Belvedere Party poňala podobne výstredne (v strede) – korienky vlasov si zafarbila v ružovej blond a asi v polovici dĺžky sa farba zmenila na žiarivú ružovú. Chloe toto spojenie ešte vygradovala fialovým melírom. Účes v štýle 80-tych rokov poskytol ďalšiu dávku extravagancie. Vyzerá to, že Chloe Norgaard svojimi odvážnymi farebnými pokusmi odštartovala nový módny trend.

Iná príležitosť a iná farebná paleta! Na show Whistles predstavila Chloe Norgaard outfit inšpirovaný štýlom grunge a vlasy rozdelené v strede žiariace neónovo zeleným odtieňom (vpravo). Smerom ku končekom jeho intenzita slabla až takmer do blond.

Účesy pre kreatívnu hru s farbami

Dlhé vlasy (bob alebo dlhšie) predstavujú dostatočne veľké plátno, na ktorom môžete rozohrať dúhové akcenty a použiť pri tom svoje obľúbené odtiene.

„Colour-blocking“ (nezvyčajné farebné kombinácie) už nie je len výsadou módnych návrhárov, obľúbili si ho aj kaderníci. Spolu s vhodne zvoleným stylingom totiž dokáže vytvoriť moderný a jedinečný vzhľad. Rozfúkané vlasy s rovnou cestičkou v strede dovolia vyniknúť pestrému koktailu farieb. Uhladené pramene sýtych odtieňov zase dokážu vyčariť mladistvý vzhľad. A spojenie plážových vĺn s rafinovanou či extravagantnou paletou má tiež svoj šarm.

Aj odrastajúce korienky môžete zapojiť do hry. Koloristi skúšajú mnoho rôznych farebných mixov a štýlov – od jemného tónovania a elegantných farebných prechodov až k divokým a rozmarným farebným blokom. Zatočené pramienky, cestička na strane ako aj rôzne druhy ofiny dokážu tieto farebné schémy zaujímavo rozohrať.

Starostlivosť o farbené vlasy

Kľúčom k výraznému a dlhotrvajúcemu farebnému efektu je účinná ochrana farby. Moderné produkty starostlivosti o farbené vlasy zabezpečia, že si ich odtieň zachová svoju pôvodnú intenzitu a vydrží mnoho umytí. Optimálna starostlivosť zároveň udrží vlasy v perfektnej kondícii a plné lesku.  

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...