Opačné Ombre: Blond vlasy s tmavšími koncami

Dvojtónová farba vlasov zostáva naďalej obľúbená. Tento trend si osvojili hlavne tmavovlásky. Blondíny si ho prispôsobili tak, že farebný prechod obrátili od svetlej ku tmavej. V našej galérii uvidíte obľúbené hviezdy s variantmi atraktívnych ombre prelivov pre blondíny.

Ste blondína a chcete ozvláštniť svoju farbu vlasov? Vyskúšajte opačné ombre!

Slovo ombre vo farebnej terminológii odkazuje na farebný prechod zo svetlej do tmavej, z tmavej do svetlej, alebo z jednej farby do ďalšej. Doteraz razili trend farebných prechodov od tmavej k svetlej hlavne brunetky. Najnovšie sa k nim pripojili aj blondínky, ktoré si farbia konce tmavšími odtieňmi. Prechod k tmavej farbe zvyčajne začína v úrovni uší.

Ombre vlasy od blond ku tmavším koncom: Výber atraktívnych farebných prechodov

Ombre vlasy pre blondíny: Kaley Cuoco
Herečka Kaley Cuoco si zafarbila konce svojich plážovo blonďavých vlasov na tmavohnedé. Hnedá na tmavších koncoch odráža jej pôvodnú farbu viditeľnú v oblasti korienkov.

Výber farby by mal vždy ladiť s prirodzenou farbou vašej pokožky. Tmavohnedú je možné veľmi dobre skombinovať so všetkými blond odtieňmi. Pre tmavšiu olivovú pokožku sú mimoriadne štýlové prechody z blond do zlatohnedej, gaštanovej alebo mahagónovej.

Majú vaše blond vlasy odtieň pšenice ako vlasy „it girl“ Poppy Delevingne (prvá fotka hore)? Ak áno, možno budete mať chuť nafarbiť si konce na červenohnedo. Jemná zlatistá nuansa Poppiných vlasov na končekoch hladko prechádza do hnedého odtieňa.

Ombre vlasy pre blondíny: Kristin Cavallari
Kristin Cavallari stelesňuje to najlepšie z kalifornských dievčat. Konce svojich medovo-blond vlasov oživila podmanivými hnedými odleskami.

Pokožka Kristin Cavallari naznačuje zdravé opálenie zo slnečných dní a farba jej očí je tmavá. Táto variácia ombre looku dokonale pristane prirodzenej farbe jej pokožky a očí. Medová blond pri korienkoch sa smerom ku koncom mení na hnedú. V oblasti krku sú jej vlasy nafarbené tmavšie a na vrchných vlasoch je len niekoľko tmavých akcentov. To dodáva farbe prirodzený vzhľad.

Blondínkam, ktoré preferujú jasnejšie farby, odporúčame konce vlasov oživiť odtieňmi modrej, fialovej, purpurovej alebo ružovej.

Ombre farebnosť pre blondínky – niekoľko tipov na farbenie

Farbenie blond vlasov vyžaduje špeciálny postup, a čo je najdôležitejšie, presné dodržiavanie návodu. V opačnom prípade nemusí byť farebný výsledok podľa vašich predstáv.

Ombre farebnosť vyzerá mimoriadne prirodzene, ak aj korienky vlasov prezrádzajú tmavší prirodzený odtieň (pozri ombre vlasy Kaley Cuoco). Konce by mali byt nafarbené odtieňom, ktorý pripomína pôvodnú farbu vlasov.

Použitím spreja s morskou soľou môžete ešte viac zvýrazniť vaše „opačné ombre“. Po umytí aplikujte do vlhkých vlasov väčšiu dávku spreja s morskou soľou. Po uschnutí sa vo vašich vlasoch automaticky objavia plážové vlny.

Ombre farebnosť najlepšie vyznie v kombinácii s výraznou cestičkou v strede a mäkkými vlnami. Aby ste zvýraznili farebný efekt, použite lak na vlasy pre extra lesk.

Vlasy v štýle ombre s ostrým farebným prechodom vyzerajú mimoriadne trendy. Nebojte sa a vyskúšajte ombre look od svetlej k tmavej alebo od tmavej k svetlej farbe.

Ombre vlasy pre blondíny
Jessie Malakouti si na konce pridala odtiene fialovej, zatiaľ čo Heidi Klum uprednostnila pruhy v horúcej ružovej.
Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...