Šarmantné a tajomné: Krátke účesy pre čiernovlásky

Čierna je krásna! Čierne vlasy okamžite upútajú pozornosť a nie len ak ste dlhovláska – trendy krátke strihy sú totiž v tmavej verzii rovnako populárne! Zistite, prečo sú krátke čierne účesy také výnimočné, ako aj s nimi dosiahnuť ultra ženský vzhľad a ako sa o čierne vlasy náležite starať:

Cleopatra, Coco Chanel a Dita von Teese – tieto slávne ženy nespája len krása a šarm ale aj rovnaká farba vlasov. Čierne pramene sú sofistikované a pôsobia veľmi tajomne, preto často zdobia silné ženy, ktoré presne vedia, čo chcú a často to aj dosiahnu. Či už sa jedná o mocnú ríšu, svet módy alebo medzinárodný triumf v showbiznise. Ich motto znie: Choďte vpred a nikdy sa nezastavte! Ktorá z vás by netúžila získať sebadôveru, akú vyžarujú tieto dámy? No čiernovlásky si môžu dovoliť aj trochu zariskovať – a vlasy si ostrihať. S cool krátkym strihom dokáže sila a ambiciózny charakter čiernovlasých žien možno ešte lepšie vyniknúť než s dlhými vlasmi à la Snehulienka.   

Krátky strih: Luxusná čierna

Pri čiernych vlasoch je veľmi dôležité nevoliť dominantný účes, ktorý by na seba strhával príliš veľa pozornosti. Ideálnym sa zdá byť krátky strih, ktorý navodí harmonický vzhľad. Čisté strihy (ako napríklad tupý strih) a tvary (geometrický strih) tiež skvele fungujú v kombinácii s čiernymi vlasmi, pretože ich línie v porovnaní so svetlejšími vlasmi pôsobia jasnejšie a výraznejšie. A nemusíte sa vyhýbať ani strapatému stylingu či ofine, práve naopak: nedbalý hríbik vás o pár rokov omladí a ofina dodá účesu zvodný tón.   

V našej galérii nájdete aj ďalšie lichotivé strihy pre čierne vlasy:

Čierne vlasy: Vhodná starostlivosť

Všestranne upraviteľné, no trochu náročné na starostlivosť – ak chcete s čiernymi vlasmi naozaj zažiariť, vaše rituály starostlivosti musia byť nekompromisné. Čierne vlasy (či už farbené alebo prirodzené) často vyzerajú matne a polámane. Výživu a lesk potrebujú ako soľ.

Tip 1

Pri každom umývaní používajte šampón a kondicionér špeciálne určený pre čierne vlasy. Kúry s frekvenciou jedenkrát za týždeň vám tiež pomôžu uhladiť vlasové kutikuly. To ochráni pigmenty, farba bude žiariť jasnejšie a dlhšie vydrží.

Tip 2

Pre mimoriadny lesk si vlasy z času na čas uhlaďte žehličkou. No predtým nikdy nezabudnite použiť ochranný sprej! Žehlenie vlasov dokáže zintenzívniť ich lesk, pretože sú schopné odrážať viac svetla. Čierne pramene budú vyzerať sviežo a zdravo.  

Tip 3

Pre extra porciu jasu a hebkosti použite vlasový olej. Jednoducho aplikujte pár kvapiek ku končekom alebo na vrchnú vrstvu vlasov.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...