Skip to Content

Teplá jesenná paleta: Obľúbené farby vlasov

Teplé jesenné tóny žltej, červenej a hnedej sú také príjemné, že vyvolávajú túžbu nosiť ich aj vo vlasoch. Keď sa blíži sychravé počasie a zima, sú zlatá blond, orieškovohnedá a medenočervená veľmi obľúbené odtiene. Ukážeme vám účesy, ktoré k týmto hrejivým farbám mimoriadne pristanú. Možno vás tak nadchnú, že sa odvážite zvoliť aj dvojtónový variant.  

Určité farby si spájame s jesenným obdobím, pretože sú súčasťou veľkolepej farebnej zmeny v prírode, keď sýtozelené listy zožltnú, sčervenajú a nakoniec sa sfarbia na hnedo. Módne kreácie, make-up i farby na vlasy sú pomenované podľa týchto teplých jesenných tónov a podľa sýtych odtieňov lesklých olúpaných orechov. Paleta jesennej prírody obsahuje jemnú žltú, orieškovohnedú, červenohnedú, medenohnedú a purpurovú. Príroda dokáže stvoriť nádherné odtiene a my sa jej majstrovstvom nechávame s radosťou inšpirovať. 

Teplé odtiene vlasov a dvojtónový look

Rozličné farby vlasov môžu rovnako ako módne trendy pohodlne existovať paralelne vedľa seba.  Na jeseň i v zime sú stále obľúbené studené odtiene hnedej. No teplé tóny prírody môžu mnohých inšpirovať k tomu, aby svojim vlasom dodali hrejivejší odlesk. Všade vonku je cítiť zmenu a príroda hrá nádhernými a sýtymi farbami. To je obdobie, kedy chceme jej paletu nasledovať.

S príchodom sychravého počasia zelené listy menia svoj vzhľad a prechádzajú rôznymi farebnými štádiami od zelenej cez červenú, žltú, béžovú až k hnedej. Podobné prechody sú súčasťou aktuálneho „dvojtónového“ trendu. Jednoduchou cestou ako sa inšpirovať matkou prírodou v jej hre s farbami, je nafarbiť rôzne pramene odlišnými tónmi z teplej jesennej palety.

Teplé farby pre ženy so svetlou pleťou

Jesenné farby vyžarujú teplo. K ženám so svetlou pleťou sa sýte jesenné tóny skvele hodia. S príchodom chladného počasia, keď je slnko menej intenzívne a dni sú kratšie, dodajú jesenné odtiene ich vzhľadu hrejivé vyžarovanie.

Cool kombinácia jesenných farieb a účesu

Krása teplých farieb jesene najvýraznejšie vynikne, ak zvolíte jednoduchý a uvoľnený styling. Strapaté a nenútené účesy dovolia farbe vlasov a tónovaniu zažiariť. Aby ste dodali účesu tvar, môžete do nich votrieť trocha vosku. Ležérne vrkoče a improvizované zapletané prvky budú tiež pôsobiť veľmi sviežo – farba i účes zanechajú prirodzený a hravý dojem. 

Vlasy modeliek z našej galérie žiaria pestrofarebnými tónmi jesene.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...