Teplá jesenná paleta: Obľúbené farby vlasov

Teplé jesenné tóny žltej, červenej a hnedej sú také príjemné, že vyvolávajú túžbu nosiť ich aj vo vlasoch. Keď sa blíži sychravé počasie a zima, sú zlatá blond, orieškovohnedá a medenočervená veľmi obľúbené odtiene. Ukážeme vám účesy, ktoré k týmto hrejivým farbám mimoriadne pristanú. Možno vás tak nadchnú, že sa odvážite zvoliť aj dvojtónový variant.  

Určité farby si spájame s jesenným obdobím, pretože sú súčasťou veľkolepej farebnej zmeny v prírode, keď sýtozelené listy zožltnú, sčervenajú a nakoniec sa sfarbia na hnedo. Módne kreácie, make-up i farby na vlasy sú pomenované podľa týchto teplých jesenných tónov a podľa sýtych odtieňov lesklých olúpaných orechov. Paleta jesennej prírody obsahuje jemnú žltú, orieškovohnedú, červenohnedú, medenohnedú a purpurovú. Príroda dokáže stvoriť nádherné odtiene a my sa jej majstrovstvom nechávame s radosťou inšpirovať. 

Teplé odtiene vlasov a dvojtónový look

Rozličné farby vlasov môžu rovnako ako módne trendy pohodlne existovať paralelne vedľa seba.  Na jeseň i v zime sú stále obľúbené studené odtiene hnedej. No teplé tóny prírody môžu mnohých inšpirovať k tomu, aby svojim vlasom dodali hrejivejší odlesk. Všade vonku je cítiť zmenu a príroda hrá nádhernými a sýtymi farbami. To je obdobie, kedy chceme jej paletu nasledovať.

S príchodom sychravého počasia zelené listy menia svoj vzhľad a prechádzajú rôznymi farebnými štádiami od zelenej cez červenú, žltú, béžovú až k hnedej. Podobné prechody sú súčasťou aktuálneho „dvojtónového“ trendu. Jednoduchou cestou ako sa inšpirovať matkou prírodou v jej hre s farbami, je nafarbiť rôzne pramene odlišnými tónmi z teplej jesennej palety.

Teplé farby pre ženy so svetlou pleťou

Jesenné farby vyžarujú teplo. K ženám so svetlou pleťou sa sýte jesenné tóny skvele hodia. S príchodom chladného počasia, keď je slnko menej intenzívne a dni sú kratšie, dodajú jesenné odtiene ich vzhľadu hrejivé vyžarovanie.

Cool kombinácia jesenných farieb a účesu

Krása teplých farieb jesene najvýraznejšie vynikne, ak zvolíte jednoduchý a uvoľnený styling. Strapaté a nenútené účesy dovolia farbe vlasov a tónovaniu zažiariť. Aby ste dodali účesu tvar, môžete do nich votrieť trocha vosku. Ležérne vrkoče a improvizované zapletané prvky budú tiež pôsobiť veľmi sviežo – farba i účes zanechajú prirodzený a hravý dojem. 

Vlasy modeliek z našej galérie žiaria pestrofarebnými tónmi jesene.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...