Skip to Content

Navlas rovnaké: Účesy pre mamy a dcéry

Getty Images

Pátrali sme po tom, či si slávne matky a dcéry upravujú vlasy podobným spôsobom, alebo sa dcéry snažia vymaniť a nájsť svoj vlastný štýl aj v účese. Pozrite si známe dvojice matiek a dcér v našej galérii a zistite, či dcéry kráčajú v módnych šľapajách svojich rodičov. Je to naozaj tak, že matky sú základnou inšpiráciou pre voľbu ich účesov? 

„Aká matka, taká dcéra!“ Mnoho dcér sa zatvári znechutene pri počutí tejto „múdrosti“ starej ako ľudstvo samo. Tento postreh sa často netýka len podobných čŕt ale aj spoločného vkusu a módneho cítenia. Podobnosť medzi matkami a ich dcérami ľudí často uchváti. Obe totiž zvyknú voliť účesy podobných tvarov. Na prvý pohľad  to vyzerá, že matky a dcéry uprednostňujú odlišné účesy. Keď sa však pozriete pozornejšie, takmer vždy objavíte viac podobnosti než rozdielov. Kto vlastne inšpiruje koho?  

Účesy Kim Kardashia, jej mamy a ďalších slávnych matiek a dcér

Zaostrite na Kim Kardashian a jej mamu Kris Jenner na fotografii: obe majú tmavé vlasy. Kim má dlhé pramene, zatiaľ čo jej mama je ostrihaná na krátko. Oba účesy by nemohli byť odlišnejšie, ale jeden aj druhý sa vyznačujú jednoduchosťou, eleganciou a štýlom. 

Na nasledujúcej fotografii stoja ruka v ruke Kelly Osbourne a jej mama Sharon a ich účesy sú si na míle vzdialené – ako farebne, tak aj štýlovo. Hriva Kelly je šedivá s fialkovým nádychom, Sharon má tmavé vlasy s červeným nádychom. Odtiene a tvar ich účesov už nemôžu byť odlišnejšie, obe ženy však očividne milujú farbenie vlasov vo výrazných tónoch.

Presvedčte sa sami pri pohľade do našej galérie známych dvojíc dcér a matiek. Napriek jemným rozdielom je jasné, že vo viacerých prípadoch nestratilo staré porekadlo nič na svojej aktuálnosti: Aká matka, taká Katka!

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...