Skip to Content

Očarujúce vlny Marilyn Monroe

Getty Images

Jej blond retro vlny, neodolateľné pery a sexy postava sú legendárne. Jej účes sa stal súčasťou dokonalého imidžu a celkového vzhľadu. Vyšlo to niekedy z módy? Marilyn Monroe umrela mladá, v auguste pred 50-timi rokmi. Pamätáme si jej štýl, ktorý dnes napodobňujú mnohé hviezdy. Pozrite sa ako si vytvoriť moderné a očarujúce vlny a lá Marilyn Monroe.

Spomíname na Marilyn Monroe, bez pochýb najznámejší sex symbol 20. storočia. Bola tiež herečka s talentom pre komédiu, speváčka s charakteristickým hlasom ('I Wanna Be Loved By You') a bola  známa pohotovými odpoveďami (Q: Did you really have nothing on? Marilyn Monroe: Of course, the radio!). Narodila sa ako Norma Jean Baker. Jej producent jej poradil, aby si zmenila meno na Marilyn Monroe (podľa hudobnej hviezdy Marilyn Miller a dievčenského mena svojej matky). Ešte dôležitejšie bolo, že si zafarbila svoje prirodzené hnedé vlasy na blond a čoskoro sa stala ženou snov mnohých mužov. Jej vzhľad bol a stále je bezkonkurenčný. Muži ju zbožňovali a ženy sa jej túžili aspoň trochu podobať. Malý zázrak! Marilyn Monroe pútala pozornosť kamkoľvek prišla. Bola to akási osobitá aura jej krásnej tváre a postavy, čo ju robilo očarujúcou a neodolateľnou. Nanešťastie jej vzhľad a úspech nikdy úplne nevymazali jej neľahké detstvo. Vo svojom súkromí bola Marilyn Monroe krehká, neistá a bojazlivá.

Očarujúce vlny – súčasť imidžu Marilyn Monroe

Účes Marilyn Monroe bol jednou z jej najvýraznejších charakteristík, prvok, ktorý priviedol jej vzhľad do dokonalosti. Aj keď tento účes nie je na nej to najpútavejšie, jej živé blond vlasy sú neodmysliteľnou súčasťou herečkinho vzhľadu. Očarujúce vlny sú stále rovnako trendy ako pred 50-timi rokmi.  Keďže takéto vlny boli súčasťou Hollywoodskeho štýlu 40 a 50. rokov, dnes môžete nazývať nosenie vĺn ako retro. Nech už ich nazveme akokoľvek, sú ženské a očarujúce.

Madonna, Amy McAdams, Paris Hilton, Christina Aguilera, Katherine Heigl, Michelle Williams a ďalšie hviezdy z dlhého zoznamu napodobňujú tak dobre známy účes Marilyn Monroe.

Blond vlny Marilyn Monroe sú neodmysliteľnou súčasťou jej vzhľadu. Čo jej dodáva taký očarujúci štýl?

Retro štýl očarujúcich vĺn podtrhuje okrúhla tvár. Charakteristický účes Marilyn Monroe sú po bradu dlhé, postupne zostrihané platinové blond vlasy. K tomu veľké vlny, ktorých nebolo príliš veľa. Zmyselný účes vyzerá výborne s jasne červenými perami a čiernou očnou linkou.

Ako si vytvoriť účes Marilyn Monroe

1. Do uterákom presušených vlasov naneste väčšie množstvo penového tužidla pre objem vlasov, alebo klasického penového tužidla.

2. Pomocou štylky si vytvorte cestičku nabok.

3. Natočte široké pramene vlasov na natáčky alebo kulmu na vlasy.

4. Presušené vlasy nechajte vyhladnúť a opatrne z nich vyberte natáčky. Ak používate kulmu na vlasy, nechajte prameň vlasov natočený aspoň niekoľko sekúnd, než z neho kulmu vyberiete.

5. Vytvarujte si vlny pomocou prstov. Včešte do vlasov trochu gélu, ktorý dodá účesu punc elegancie. Ak preferujete viac ležérny look, prehrabnite si vlasy prstami niekoľkokrát, vytvoríte si tak roztomilý strapatý účes.

6. Naneste lak na vlasy s extra leskom pre žiarivé vlasy a lepšie spevnenie účesu.


Pozrite sa na účesy a styling ikony Marilyn Monroe a na dnešné hviezdy, ktoré sa inšpirovali jej očarujúcimi vlnami. Prelistujte si našu galériu účesov!

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...