Skip to Content

Účesy hviezd: Účes s pätkou January Jones

January Jones hrá v úspešnom „retro“ seriáli Mad Men postavu Betty Draper. Krásna blonďavá herečka a modelka je však známa aj svojimi výnimočnými účesmi. Na odovzdávaní cien SAG 2013 sa January Jones objavila s účesom s veľkou pätkou, ktorý bol vzadu nad krkom ozvláštnený nevšedným prvkom. V našom návode vám krok po kroku ukážeme, ako si vytvoríte tento jedinečný účes.

Fanúšikovia seriálu Mad Men poznajú January Jones vďaka role Betty Draper. V tomto seriáli stelesňuje rozvedenú ženu, ktorá sa nedokáže zbaviť citového puta k prvému manželovi, zatiaľ čo sa snaží o fungovanie druhého manželstva. Diváci sympatizujú s touto prísnou, frustrovanou matkou, ktorá akoby sa nevedela prestať hádať so svojou dcérou. V momente úplného zvratu sa ale naopak stáva jej jedinou dôverníčkou. V piatej sérii sa priblíži obrazu bežnej ženy, keď ako bývalá modelka bojuje s nadváhou, čím sa definitívne vzďaľuje svojej hviezdnej minulosti.

Za herečkou, ktorá stvárňuje Betty Draper, sa skrýva skutočná žena. January Jones, pomenovaná podľa mesiaca svojho narodenia, priznáva, že v motiváciách konania svojej hrdinky občas tápe. Úspešná herečka a bývalá modelka je matkou malého syna Xandera. January Jones objavila svoj herecký talent počas vystupovania v televíznych reklamách. Po menších úlohách vo filmoch Banditi s Bruceom Willisom, Kurz sebaovládania s Jackom Nicholsonom a Prci, prci, prcičky, sa stala definitívne slávnou vďaka role Betty Draper v seriáli Mad Men. Za svoje herecké výkony získala dva Zlaté Glóbusy a nomináciu na cenu Emmy pre najlepšiu herečku.

January Jones: Bob s pätkou a ešte niečo navyše

January Jones
January Jones s vlnitým bobom

V úlohe Betty Draper sú vlnité vlasy January Jones vždy dokonale upravené tak, že pripomína hollywoodsku ikonu Grace Kelly.

V súkromí táto blonďavá modrooká kráska rada experimentuje s rôznymi účesmi. Nosí vlnitý bob, ktorý pretvára na polovyčesaný účes, s vlasmi nad čelom upevnenými vzadu. Niekedy sa objaví s elegantne vytvarovanými kučerami, inokedy prekvapí vlasmi hladko sčesanými do drdola.

Z času na čas tiež skúša odlišné farby vlasov. V roku 2012 osviežila svoje blond vlasy jemne ružovými prameňmi a na chvíľu si ich dokonca zafarbila na červeno.    

Na odovzdávaní cien SAG 2013 sa January Jones objavila s bobom vyčesaným do tvaru pätky a bočnými vlasmi zopnutými vzadu. Ponúkame vám podrobný návod, ktorý vám pomôže si tento účes vytvoriť.  

Pomôcky na vytvarovanie bobu s pätkou January Jones.

Penové tužidlo pre objem vlasov, okrúhla kefa, štylka, gél, vlásenky a lak.

Ako vytvarovať účes s pätkou January Jones

1. Naneste do vlasov nad čelom penové tužidlo pre objem a vyfúkajte si ich smerom dozadu cez okrúhlu kefu.

2. Tupírujte vlasy nad čelom prameň po prameni s použitím štylky. Potom tieto vlasy smerom dozadu opatrne uhlaďte.

3. Končeky zadných vlasov vyfúkajte smerom dohora. Ak je to nevyhnutné, môžete si ich pred stylingom navlhčiť alebo do nich votrieť penové tužidlo.

4. Rozotrite si v dlaniach trocha gélu a uhlaďte si ním vlasy po stranách smerom dozadu. Ohnite si konce bočných vlasov a upevnite ich vlásenkami v strede nad krkom.

5. Naneste lak, aby účes dobre držal.

V tomto video návode vám vlasový expert Schwarzkopf Armin Morbach ukáže, ako si vytvarovať ďalší účes s pätkou.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...