Skip to Content

Aktívna a štýlová – Účesy slávnych športovkýň

Getty Images

Existuje množstvo účesov ktoré sa hodia nech robíte čokoľvek – beh počas horúcich dní, upratovanie domu a záhrady, alebo ďalšie športové aktivity poháňajúce naše ambície. Pozrite sa, či si dokážete nájsť chvíľku času medzi vašimi aktivitami na vyskúšanie jedného, či viacerých krásnych účesov pre šport. Prezradíme vám tipy a triky, ukážeme vám fotky a tiež video od Armina Morbacha, ktoré vám pomôže k vytvoreniu mnohých variácii copu.

Športovkyne potrebujú účesy, ktoré sú pohodlné, jednoduché na úpravu a tiež vyzerajú veľmi dobre aj počas súťaže. Samozrejme, športovkyne sú expertky pri výbere vhodného účesu pre ten-ktorý šport. Kto iný trávi niekoľko hodín denne na tréningu a súťažiach? Trojnásobná olympijská víťazka Sanya Richards-Ross (na fotke hore) má tiež veľkú prax s úpravou účesov a samozrejme, talent na mnoho ďalších vecí. Jamajská bežkyňa reprezentuje USA v kategórii beh na 400m. Špecializuje sa na 400 metrové dráhy. Aby udržala svoje stredne dlhé vlasy preč z tváre, zapletá si predné vlasy, pričom začína so zapletaním na jednej strane nad čelom. Vrkoč končí na druhej strane rovnako nad čelom.

Styling: Vytvorte cestičku nabok a začnite so zapletaním asi pol centimetrového prameňa vlasov od cestičky cez čelo. Následne zachyťte koniec vrkoča v oblasti uší na druhej strane pomocou gumičky, sponiek a vláseniek.

Pripraviť sa, pozor, štart a pripravte svoje vlasy na tréning.

Stylingové nástroje pre športové účesy

Lietajúce vlasy môžu pri športe prekážať. Správne stylingové nástroje vám pomôžu vlasy skrotiť a udržať na mieste, vďaka čomu si váš účes udrží tvar aj počas náročného cvičenia a tréningu.

Medzi potrebné nástroje patrí čelenka, gumičky, sponky, lak na vlasypenové tužidlo pre objem a vosk na vlasy.

Športové účesy – Tipy a triky

Vlasy udržíte pod kontrolou vďaka čelenke na vlasy. Čelenky nielen že držia vaše vlasy, ale vďaka ich farebnosti môžu byť výbornou súčasťou vášho outfitu.

Upravte si vlasy nad čelom do štýlovej pätky, tak vás vlasy nebudú obťažovať, či rušiť vašu koncentráciu. Ofinu môžete vypnúť dozadu, alebo rozdeliť cestičkou na strany pomocou sponiek alebo vláseniek tak, aby vás vlasy nerozptyľovali.

Uistite sa, že používate gumičky bez kovových častí, ktoré by mohli vaše vlasy zbytočne poškodiť a viesť k ich vypadávaniu.

Dúfame, že vás naša galéria fotiek inšpiruje vyskúšať jeden, či viac trendy športových účesov.

V tomto videu vám kaderník a umelecký maskér Armin Morbach predvedie svoje umenie. Tentokrát vám ukáže variácie najobľúbenejšieho športového účesu – copu.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...
 • Milovníčkam dobrodružstva: Trendy cop

  Trendy účesy 2019

  Milovníčkam dobrodružstva: Trendy cop
  ...

  Schwarzkopf TrendLooky 2019 boli navrhnuté pre silné, sebaisté ženy. Expert na vlasy, Armin Morbach, vytvoril celkovo päť účesov. Predstavujeme Vám jeden z nich: Trendy cop.

  ...