Skip to Content

Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

Getty Images

Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče už stihli obsadiť prehliadkové móla, červené koberce aj ulice. Prečo sa modelky, hviezdy a trendsetteri z ulice zamilovali do tohto športového účesu? Niet pochýb: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

Z boxerského ringu do módnej extraligy! Zapletaný účes Hillary Swank z oceňovaného filmu Million Dollar Baby sa preboxoval až na vrchol – prepadlo mu množstvo módnych guru. A to doslova, pretože tieto vrkoče zo seba najskôr museli striasť imidž cool účesu pre bojový šport, až potom prerazili vo svete módy a ulovili srdcia celebrít i módnych návrhárov. Tieto dva strohé vrkoče zapletené tesne na hlave už nie sú „in“ len pri tréningu či vo fitness štúdiu ale kedykoľvek a kdekoľvek (dokonca aj na slávnostných podujatiach). Pre zapletaný boxerský účes je najdôležitejším kritériom kontrast. Síce asociujú športové outfity ako tričká a legíny, no najlepšie sa hodia k ultra ženským lookom. Dodajú im totiž silu a sebavedomie, ktoré si okamžite všimnete! Ďalším plus pre priberený vrkoč vo francúzskom štýle je, že má nezničiteľnú výdrž – dlhšiu než 12 hodín. Všetko zostane na svojom mieste a v perfektnom stave.   

Návod na styling: Boxerské vrkoče

Boxerské vrkoče
Dokonale zvládnuté boxerské vrkoče: Návrhárka Isabella Rose Taylor stavila na klasickú verziu.

Ešte stále váhate? Nehádžte rukavicu do ringu, boxerské vrkoče sadnú každému. Možno budete pri zapletaní potrebovať pomoc kamarátky, ale s trochou tréningu sa rýchlo stanete profesionálkou. Základom je rovný vzhľad vrkočov. Ste pripravená na túto výzvu?

Čo budete potrebovať: Vlasy po plecia alebo dlhšie, hrebeň, tužidlo, spona, dve tenké gumičky, lak na vlasy a dávka trpezlivosti

Ako si upraviť účes šampiónov:

1. Najskôr si do ešte vlhkých vlasov votrite tužidlo o veľkosti tenisovej loptičky, aby boli tvarovateľné a dalo sa s nimi jednoduchšie pracovať. Potom si vlasy vyfúkajte.

2. Vlasy si rozčešte, rozdeľte presnou cestičkou v strede pomocou štylky na dve časti.

3. Jednu časť vlasov si zopnite sponkou nabok a začnite pracovať z tou druhou (tip: ak ste praváčka, začnite napravo a opačne). Nad čelom oddeľte tri tenké pramienky a zapleťte si ich vertikálne do francúzskeho vrkoča smerom ku krku. Táto technika vyžaduje pribrať vždy trochu vlasov do každého prameňa striedavo vpravo a vľavo.   

4. Nakoniec stiahnite koniec vrkoča tenkou gumičkou (najlepšie vo farbe vlasov).

5. Teraz sa presuňte na druhú stranu a vlasy si zapleťte rovnakým spôsobom. Dbajte na to, aby vzdialenosť k uchu a k cestičke v strede zostala rovnaká ako na protiľahlej strane.

6. Nakoniec účes spevnite lakom alebo si v rukách rozotrite trocha gélu s leskom a prejdite si ním po vrkočoch. Hotovo!

V našej galérii nájdete aj ďalšie cool verzie boxerských vrkočov.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...
 • Milovníčkam dobrodružstva: Trendy cop

  Trendy účesy 2019

  Milovníčkam dobrodružstva: Trendy cop
  ...

  Schwarzkopf TrendLooky 2019 boli navrhnuté pre silné, sebaisté ženy. Expert na vlasy, Armin Morbach, vytvoril celkovo päť účesov. Predstavujeme Vám jeden z nich: Trendy cop.

  ...