Skip to Content

Účesy pre mužov s okuliarmi

Dnes už muži neskrývajú problémy so zrakom a okuliare nosia ako výraz módneho postoja. Spolu s vhodne zvoleným účesom vytvárajú okuliare atraktívny imidž. Ukážeme vám niekoľko skvele ladiacich možností, ako si ku svojim okuliarom vybrať ten správny účes.

Muži už nevidia potrebu nosiť kontaktné šošovky, aby zakryli svoj problém so zrakom. Momentálne trendové okuliare majú hrubé rámy v tlmených farbách. Intelektuálne hranaté okuliare, okrúhle okuliare alebo akákoľvek kombinácia týchto tvarov sú štýlovou voľbou pre každého muža. Tmavé okuliare s hrubými rámami sú v súčasnosti módnym hitom.

Okuliare patria k tomu málu doplnkov, ktoré muži môžu nosiť, aby zmenili svoj imidž alebo zvýraznili svoju osobnosť. Na rozdiel od šatiek alebo pokrývok hlavy sú okuliare súčasťou pánskeho „výstroja“ už pomerne dlho a pôsobia výraznejším dojmom. Výber dokonalých okuliarov je preto nesmierne dôležitý. 

Účesy a okuliare: Harmonický dojem

Okuliare a účes sú dva prvky jedného imidžu, vytvárajú ucelený módny postoj.

Harmonický výraz: Ideálne kombinácie účesu a okuliarov vytvárajú harmonický imidž, ladia spolu farebne aj tvarovo. Online poradenské aplikácie vám môžu pomôcť nájsť tú pravú farbu vašich okuliarov. Svetlejšie rámy sa všeobecne najviac hodia k blond a ryšavým vlasom, tmavšie rámy zase vynikajúco dotvárajú imidž tmavovlasých a čiernovlasých mužov. 

Krátke či dlhé vlasy: Pri rovnomerne krátkom účese sa okuliare stávajú dominantným prvkom (pozri účes Lukea Evansa v našej galérii). V prípade dlhších vrchných vlasov Petera Soma je pozornosť rovnomerne rozdelená medzi účes a okuliare.

Okuliare a brada: Ak sú okuliare dominantnou črtou vašej tváre, brada by s nimi nemala súperiť. Tvarované alebo úzke brady sú ideálnou voľbou.

Protiklady sa priťahujú: Okrúhle tvary okuliarov pristanú hranatým tváram a opačne.

Vlasy preč z tváre: Okuliare v kombinácii s dlhou a hustou ofinou alebo prameňmi zakrývajúcimi tvár môžu jej výraz utlmiť.

Fotografie v našej galérii prezentujú atraktívne kombinácie brady, účesov a stylingu pre mužov s okuliarmi.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...