Skip to Content

Fúzy a účesy: Dva prvky jedného štýlu

Muži opäť nosia bradu. Rôzne verzie brady (tvarované, kozie či plné) a fúzy sú opäť v móde. Prečo sa muži znova vrátili k fúzom? Ako sa brady a účesy dopĺňajú, aby vytvorili jednotný štýl? Ak hľadáte odpovede a inšpiráciu, ste na správnom mieste!

Nie všetci muži obľubujú otravné, každodenné holenie. Takmer každý muž si z času na čas zaexperimentuje s „porastom“ na brade.

Prostredníctvom brady sa muži odlišujú od chlapcov. Brada symbolizuje dospelosť, mužnosť. Okrem účesu a outfitu je to ďalší prvok, ktorým muži vyjadrujú svoj štýl a pocity. Majú na výber množstvo variácií. Štýl a móda nie sú predsa vyhradené len pre ženy. Schopnosť rýchlo meniť rôzne štýly alebo nahradiť porast hladkým oholením je ďalším z presvedčivých argumentov prečo začať, aj keď len na chvíľu, nosiť bradu.  

Brada úplne zmení výzor každého muža. Divoká, bohémsky hustá brada predpokladá určitú drsnú a nespútanú povahu. Tvarované brady tiež vyzerajú nedbalo, ale o dosť uhladenejšie než plný porast. Brada môže chlapčensky pôsobiacim mužom dodať hranatejší, silnejší, zrelší výraz. Na druhej strane by starší muži, ktorí chcú vyzerať mlado, bradu nosiť nemali.

Brady priťahujú pozornosť. Brada v nápadnom a nezvyčajnom štýle sa môže ľahko stať dominantným rysom svojho nositeľa.

Správna starostlivosť a stylingové tipy pre fúzy

Základné pravidlo – čím kratšia a uhladenejšia brada, tým elegantnejšie vyzerá. A keď to obrátime, čím dlhší a menej upravený porast, tým viac pristane drsnejším typom.

Odhliadnuc od toho, či nosíte plnú alebo tvarovanú bradu, oblasť pod ohryzkom by mala byť vždy oholená. Budete tak vyzerať upravenejšie, a pritom nestratíte nič zo svojej ležérnosti.

Niektorí muži neznesú dorastanie brady, pretože ich pokožka pod ňou začne nepríjemne svrbieť. Tomu môžete ľahko predísť natieraním sa olejom, ktorý udrží bradu aj pokožku vláčnou.

Správna brada v správnom čase

Existujú rozličné dôvody, prečo nie sú všetci muži schopní nechať si narásť akýkoľvek typ brady. Niektorým mužom vyrastie len riedky porast a iní s bradou jednoducho nevyzerajú dobre. V prípade, že si nie ste istí, ktorý typ brady je pre vás ten pravý, najskôr si skúste nechať narásť bradu počas dovolenky alebo víkendu. Tak zistíte, ako sa s bradou cítite a ako s ňou vyzeráte. Môžete tak zároveň otestovať, ako na porast reaguje vaša rodina, priatelia a kolegovia. S plnou bradou vám pravdepodobne bude počas letných mesiacov dosť horúco, zato v zime môže byť veľmi praktická.

Pozrite si našu galériu hviezd  a nájdite inšpiráciu pre vlastnú kombináciu účesu a brady.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...