Skip to Content

Muži, ktorí nosia dlhé vlasy

Getty Images

Tu a tam si muži radi zmenia svoj účes. Existuje obrovské množstvo účesov na skúšanie. Po vyskúšaní všetkých zostrihov od konzervatívnych až po super krátke sú dlhé vlasy prísľubom požadovanej zmeny. Existujú nejaké predpoklady pre mužov na nosenie dlhých vlasov? Ako pôsobia dlhé vlasy na mužoch, páčia sa ženám a aké sú tie naj účesy? Ukážeme vám prominentných dlhovlasých mužov a pomôžeme vám rozhodnúť sa, či sú dlhé vlasy pre vás.

Dlhovlasí muži vytŕčajú z každého davu. Muži majú svoje dôvody, prečo si nechajú narásť dlhé vlasy. Jeden z praktických dôvodov je, že nemusia chodiť ku kaderníkovi. Krátke vlasy potrebujú strihanie, a teda časté návštevy v kaderníctve. A dlhovlasí muži sú najú svoj vlastný štýl. Mužov s dlhými vlasmi neprehliadnete. To je isté.

Atribúty a kvality, ktoré dlhovlasí muži musia mať

Muži, ktorí si nechali dlhé vlasy potrebujú bohaté vlasy a trpezlivosť – plus osobnostné vlastnosti. Obzvlášť ťažké je prechodné obdobie, kedy vlasy ešte nie sú dosť dlhé na zachytenie za ušami. V tomto období môže strih vyzerať a muž sa cítiť trochu rozpačito. Pomôže len pevná vôľa a športová čiapka (šiltovka).

Vyžaduje si to istú dávku odvahy, ak si chce muž nechať dlhé vlasy. Dlhovlasí muži priťahujú obdiv, rovnako ako vyvolávajú zízanie mužov i žien. Nosenie „hrivy“ si preto vyžaduje dosť dôvery. Ako sme to už napísali, nie každý muž má to, čo ho prijme nosiť dlhé vlasy.

Dlhovlasí muži a kultúrne očakávania

Dlhovlasí muži vyčnievajú z radu, a preto má mnoho ľudí v ich okolí svoje vlastné predstavy o mužoch s dlhými vlasmi. Záleží na uhle pohľadu, dlhovlasí muži sú často vnímaní ako rebeli (neovládateľní a neochotní sa podriadiť sociálnym normám), umelci (nekonvenční a odlišní vo svojej prirodzenosti), intelektuáli (trochu zmätení a nezaujímajúci sa o svetské záležitosti ako vlasy), pútači pozornosti (získať pozornosť je všetkým), slobodné duše (ku šťastiu sa nijako nepotrebujú viazať), alebo pekní chlapci (s vyberanými spôsobmi). Nech sú už asociácie akékoľvek, dlhovlasí muži sú záhadní a často sa javia ako temperamentní. Niektorí z nich vyzerajú dokonca s dlhými vlasmi mladšie.

Priťahujú ženy dlhovlasí muži?

Reakcie sú zmiešané. Nie je ťažké pochopiť zmyselný zážitok z dotýkania sa hodvábnych dlhých vlasov muža. Zatiaľ čo muži vždy milovali dlhovlasé ženy, pre ženy nie je také jednoduché akceptovať muža s dlhými vlasmi. Predstava, že muž môže mať dlhšie vlasy než jeho partnerka, je v našej kultúre stále cudzia.

Účesy pre mužov s dlhými vlasmi

Bežný ležérny look dlhých vlasov u mužov by nemal nikdy vyzerať ako čerstvo vyfénovaný. Muži by mali svoje dlhé vlasy nechať vyschnúť prirodzene, na vzduchu. Tiež to udržuje vlasy zdravšie. Pomocou prstov si vlasy prehrabnite. Jednotlivé pramene môžete zvýrazniť voskom.

Hrebeň a gél na vlasy by mali byť vyhradené na párty a slávnostné udalosti. To vám dovoľuje vytvoriť vo vlasoch rovnú cestičku na stred, začesať si vlasy blízko k pokožke hlavy a založiť ich za uši. Nebojte sa, ak tento uhladený účes nie je vaša šálka kávy. Aj cool rozstrapatený look sa hodí k vášmu obleku.

Muži so ženskými črtami tváre si môžu nechať narásť bradu spolu s dlhými vlasmi. Či už sa rozhodnete nosiť trojdňové strnisko alebo dlhú bradu, fúzy vám dodajú požadovaný mužskejší look. Nosenie brady pre viac mužský vzhľad je takmer nevyhnutné, ak si vlasy zopnete do copu pri krku.

Dlhé vlasy môžu zasahovať do športových aktivít. Jednoducho použite tenkú čelenku, aby ste vlasy udržali preč z tváre, alebo si ich zopnite do copu v okolí krku a použitie niekoľko sponiek.

Akýkoľvek účes preferujete, vlasy potrebujú správnu starostlivosť. Ležérny účes nezamieňajte s nedbalou úpravou vlasov. Jednoducho si vlasy dvakrát do týždňa umyte vlažnou vodou. Jedenkrát týždne použite prípravok na starostlivosť o vlasy. V prípade potreby si lesk vlasov zvýšite pomocou použitia prípravkov dodávajúcich vašim vlasom extra lesk.

Pozrite sa na známych dlhovlasých mužov. Možno v našej galérii objavíte svoj nový účes.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...