Skip to Content

Jednoduchý trik prezradí, či vám pristanú krátke vlasy!

Ostrihať alebo neostrihať? Predtým než nožničky kaderníka splnia váš verdikt, vďaka jednoduchému princípu zistíte, či vám krátke vlasy skutočne pristanú. „Pravidlo pravítka“ spoľahlivo vypočíta výsledok. Ako tento zvláštny princíp funguje? Nemusíte robiť nič iné, len merať!

Máte chuť na skutočnú zmenu? A čo tak radikálne skrátenie vlasov? Pred podobným rozhodnutím stojí aspoň raz v živote každá žena. Trendy strih po plecia, mladistvý pixie alebo štýlový „wob“ – jednoducho niečo nové a krátke. Ale kto vám zaručí, že keď si vlasy skrátite, budú vyzerať skutočne dobre? Potom už bude neskoro na návrat späť... Nikto nechce počuť, že „vlasy mu dorastú“. V skutočnosti to trvá príliš dlho, než sa znovu dopracujeme k pôvodnej dĺžke. Kiež by nám niekto včas oznámil, že krátke vlasy nám jednoducho nepristanú!

Rýchlo v obraze: Pravidlo pravítka

No teraz môžete hodiť pochybnosti za hlavu! Vďaka pravidlu pravítka rýchlo zistíte, či váš nový krátky strih bude hit alebo prepadák. Nie je to nič zložité, stačí len merať a počítať. Všetko, čo budete potrebovať, je pravítko (prípadne krajčírske meradlo) a ceruzka. Hlavná zásada pravidla pravítka znie: Uhol tvorený čeľusťou rozhoduje o tom, kto vyzerá lepšie s krátkymi a kto naopak s dlhými vlasmi. Rozmer, ktorý si treba zapamätať: 5,5 centimetra. Ale najskôr musíte priložiť k tvári pravítko.   

Jednoduchý trik: Pristanú mi krátke vlasy?
S ceruzkou a pravítkom je možné okamžite zistiť, či budete s krátkym účesom vyzerať dobre.

Ako to funguje:

Aby ste zistili, či vám krátky účes sadne ako uliaty, jednoducho zmerajte vzdialenosť medzi ušným lalokom a bradou. Stačí pridržať ceruzku horizontálne pri bradepravítko priložiť vertikálne pod ucho.    

Bod, v ktorom sa oba spoja, odhalí tajomstvo: Ak je vzdialenosť medzi ušným lalokom a koncom brady menej ako 5,5 centimetra, môžete okamžite vyraziť ku kaderníkovi a bez rozpakov ho požiadať o nový krátky strih. Ak vám však pri meraní vyjde vyšší údaj, než je spomínaných 5,5 centimetra, svoju dlhú hrivu si radšej ponechajte  - oľutovali by ste!

Pravidlo pravítka: Zhrnutie

Či sa budete striktne držať nameraných hodnôt alebo nie, to už je na vás. Ak vám vyšiel výsledok, ktorý je menší než 5,5 centimetra (máte zelenú pre krátky účes), no svoje dlhé vlasy nadovšetko milujete, zostaňte pri nich.
Ak si však myslíte, že krátky účes je viac šik, praktickejší a bude vám sedieť aj napriek tomu, že pravítko vám radí inak – nemusíte sa nechať odradiť. Výnimky často potvrdzujú pravidlo a úprimne: Nič vás neurobí krajšou a sebavedomejšou, než keď sa budete cítiť skvele vo vlastnej koži.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...