Skip to Content

Najlepšie krátke strihy pre husté vlasy

Husté vlasy skrývajú mimoriadny stylingový potenciál, a to platí aj pre krátke účesy. Od plného objemu s „wow“ efektom až po drzú ofinu - prinášame vám tri cool strihy s nádychom rafinovanosti, ktoré dovolia vašim hustým vlasom naozaj vyniknúť.

Jemné, kučeravé, zvlnené alebo husté... Štruktúra vlasov má veľký vplyv na výsledný look, a to bez ohľadu na strih. Potrebujete väčší objem, ľahkosť alebo extra pružnosť? Ten pravý strih vám môže splniť všetky vaše želania! Ani krátke vlasy nie sú výnimkou. Ženy s ultra hustou korunou krásy majú v skutočnosti viacero dôvodov, prečo si dlhé vlasy skrátiť. Objavte tri najdôležitejšie: 

Shag

Shag
Nový rozmer: Postupne zostrihané vrstvy dodajú hustým vlasom výrazný tvar a švih – hlavne v kombinácii so strihom shag.

Doprajte svojim vlasom z času na čas malú zmenu. Postupný strih bude mať neprehliadnuteľný efekt – viditeľne a citeľne vaše vlasy odľahčí. Klasickým strihom shag zaručene nič nepokazíte, pre husté a nepoddajné vlasy býva voľbou číslo jedna.
Ide o výrazný postupný strih s ofinou, pramene navrchu sú o niečo kratšie. Skvelá správa je, že prirodzene husté vlasy vďaka nemu nadobudnú pevnejší tvar – jednotlivé vrstvy sú jasne viditeľné a výsledkom je vzrušujúci, neprehliadnuteľný účes.
Ten vám za odmenu poskytne pri úprave vlasov ešte viac slobody:
Ak zvýrazníte jednotlivé pramene (pomocou gélu či vosku), dosiahnete cool strapatý look. Uvoľnené vlny zase vytvoria ležérny, dievčensky nezbedný shag alebo swag

Retro bob

Retro bob
Sladké šesťdesiate: Kompaktný bob v štýle revolučnej dekády vás zaručene omladí.

Tento bob je ideálna voľba pre všetky ženy, ktoré chcú zvýrazniť krásu hustých vlasov. Tupý strih siahajúci po bradu, vpredu sčasti postupne zostrihaný, tvári veľmi lichotí. Navodzuje pokojný, dokonale upravený vzhľad, ktorý vás bude skvele reprezentovať. Husté vlasy majú v kombinácii s bobom jednu nepopierateľnú výhodu: objem. Vyhnete sa zložitému fúkaniu fénom, pretože v tomto prípade sú vlasy dokonale vytvarované strihom. Aby ste dosiahli obľúbený účes s retro nádychom – ktorý momentálne ovláda svet módy – stačí si končeky iba jemne zahnúť dovnútra. Hustá ofina, po stranách zostrihaná do oblúka, minimalistický účes dodatočne zjemňuje a ten vďaka nej vyžaruje moderný nádych.   

Dlhý zvlnený bob

Dlhý zvlnený bob
Nová vlnová dĺžka: S mäkkými vlnami padajúcimi na ramená majú husté vlasy šarm hollywoodskych rozmerov.

Túžite po XL pôvabe, ktorý nebude možné prehliadnuť? Odpoveďou je temperamentný dlhý bob, skrátene „lob“. Módny účes siaha maximálne po plecia a reprezentuje zlatú strednú cestu medzi dlhými a krátkymi vlasmi. Uvítajú ho najmä ženy, ktoré sa nedokážu rozhodnúť, alebo hľadajú atraktívny prechodný účes pre dorastajúce vlasy. S týmto jemne zvlneným lookom vzbudíte neutíchajúce vlny nadšenia. Vlasom dodá extra objem a klasický ženský prvok. Ak túžite po ešte sofistikovanejšom vzhľade, vytvorte si cestičku na strane a vlasy nechajte padať nízko do čela. Zmeníte sa na hollywoodsku divu z éry klasického filmu!

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...