Skip to Content

Hurá, sloboda! Krátke a ultrakrátke účesy

Ak máte krátke vlasy, leto si naozaj vychutnáte – voľný krk a svieža hlava sú v období horúčav na nezaplatenie. Vziať do ruky nožničky bude tento rok ešte o niečo ľahšie, pretože krátke vlasy sú módnym hitom. Pri pohľade na krátke či superkrátke účesy z našej galérie možno nazbierate viac odvahy.

Ostrihať si vlasy väčšinou nepatrí medzi najjednoduchšie rozhodnutia, pretože ich dorastanie chvíľu trvá. Krátky účes však môže vášmu looku dodať pôvab, po ktorom ste vždy túžili a navyše uzdraviť poškodené vlasy. Usmerní tiež pozornosť na tvár a dovolí vyniknúť jej kráse. Naozaj sa nemusíte báť, že ak sa rozlúčite s dlhými prameňmi, budete automaticky pôsobiť chlapčensky. Jemné a ženské črty, zmyselné pery, make-up a šperky – to sú tajné zbrane, s ktorými sú ženy synonymom zvodnosti bez rozdielu dĺžky vlasov. Množstvo atraktívnych herečiek a modeliek dokazuje, aké príťažlivé môžu byť krátke vlasy. Julianne Hough je jednou z nich - s novým účesom nestratila ani centimeter svojho pôvabu.

Krátky účes krok za krokom

Predtým, než urobíte veľký skok a presedláte na krátky účes, možno sa budete chcieť presvedčiť, či je nový look pre vás tým pravým. Existujú aj dlhšie pixie či chlapčenské účesy a krátke boby, ktoré môžete vyskúšať ako prechodné riešenie na ceste za superkrátkym účesom. Poskytnú vám totiž šancu vzdať sa prípadného cieľa, ktorý by pre vás nemusel byť ideálny. Skrátiť si vlasy je predsa len riešenie, ktorého následky budete pociťovať dlhší čas. Na druhej strane však možno zistíte, že ste našli svoj štýl, ktorý ste hľadali celý život! 

Ktorý z krátkych účesov vám najlepšie sadne?

Pred tým, než sa definitívne rozhodnete pre krátke vlasy, zanalyzujte si svoju tvár a zistite, či ste zvolili správne:

Okrúhla tvár: Asymetrický pixie účes s nadýchanými vlasmi navrchu bude pre tento typideálny, tvár bude pôsobiť užšie.

Hranatá tvár: K hranatým črtám pristanú nedokončené, strapaté boby. Postupne zostrihané účesy zjemňujú výraznú bradu, zatiaľ čo ofina zakryje vysoké, hranaté čelo.

Oválna tvár: Ak máte tento typ tváre, zaručene vám pristanú takmer všetky krátke účesy. Prameň vlasov padajúci cez čelo ich urobí ešte hravejšími.

Tvár v tvare srdca: Boby s vlasmi padajúcimi do čela a vlny vytvarované smerom von pristanú týmto tváram najviac.

V našej galérii vám ukážeme krátke a ešte kratšie účesy, medzi ktorými možno objavíte váš vysnený look.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...