Skip to Content

Všetci milujú strih na boba!

Bob vyzerá vždy skvelo, je pohodlný, ľahko udržiavateľný a napokon aj štýlový. Nie, nehovoríme o manželovi/snúbencovi, ale o pravdepodobne najbežnejšom účese tejto planéty. Bob je jednoducho neporaziteľný!

Všetko to začalo v 20-tych rokoch minulého storočia. Vtedajšie ženy boli presýtené tým, čo bolo stereotypne považované za symbol ženskosti. V prvej vlne radikálneho nesúhlasu si svoje dlhé vlasy ostrihali nakrátko len preto, pretože to v danej dobe bolo považované za „neženské“. Ideálna dĺžka vlasov bola v úrovni uší. Pridajte k tomuto strihu rovnú ofinu a máte prototyp boba. Tento strih vlasov bol v tých časoch nazývaný ako „čašnícky strih“, alebo aj „chlapčenský strih“. Samozrejme, krátke vlasy nemusia nevyhnutne znamenať stratu ženského šarmu, ako to napríklad demonštrujú hviezdy ako módna ikona Coco Chanel a hviezda nemého filmu Louise Brooks. Obe totiž urobili veľký dojem, tak svojimi vyhláseniami, ako aj svojimi účesmi – istotne tak nestratili iskierku ženskosti.

Dobré veci však nemôžu byť dlho potláčané. Bob sa v 60-tych rokoch nielenže vrátil späť do módy, ale doslova jej dominoval. Bolo to pochopiteľné. Ženy v 60-tych rokoch venovali veľa času a úsilia dokonalej úprave svojich vĺn, aby vyzerali dokonale. Naopak, bob si nevyžadoval žiadne prehnané požiadavky na úpravu pre ženy, ktoré ho chceli nosiť. Bob bol jednoduchý, ľahko udržiavateľný a nevyžadoval si žiadne komplikované stylingové techniky.

Návrhári a hviezdy účes na boba zbožňujú

Dnes je jednoduchosť úpravy jednou z najlepších a najviac oceňovaných vlastností tohto účesu. Aby sme menovali aspoň jedného návrhára, Clare Waight Keller, návrhár z módneho domu Chloé, doplnil kolekciu jar/leto 2012 práve bobom na hlavách svojich modeliek. Veľa známych osobností nasledovalo jeho vzor. Aj ženy s dlhými vlasmi, by radi vyskúšali vlasy ostrihané na boba v polodlhej alebo krátkej verzii. Medzi známe osobnosti s týmto účesom istotne patrí herečka Keira Knightley, ktorá svojho boba rada kombinuje s jemnými vlnami. Agyness Deyn používa boba ako štýlové riešenie na prechod medzi jej predošlým krátkym chlapčenským účesom. Samozrejme, klasický bob neodmysliteľne patrí k osobnosti Anny Wintour.

Najlepšia vlastnosť boba je tá, že pristane každej žene, bez ohľadu na to, či sú jej vlasy rovné, vlnité alebo kučeravé. Je veľa dobrých vecí, ktoré by sme o účese na boba mohli spomenúť. Nemusí sa vám páčiť originálny rovný strih vlasov s rovnou ofinkou. Nemajte obavy, na rozdiel od 60-tych rokov, máte na výber z niekoľkých variant účesu. Môžete meniť dĺžku alebo vrstvy svojich vlasov. Okrem klasického boba, si môžete zvoliť dlhého, krátkeho alebo postupne zostrihaného boba, s alebo bez ofiny, s rovnou alebo nezriedka aj nerovnomerne ostrihanou ofinkou.

V galérii si môžete pozrieť, ako nosia bobov slávne osobnosti. Prezradíme vám tiež niekoľko tipov, ako na to. Veríme, že sa vám naša galéria bude páčiť.

Odkazy:

Účesy 20.storočia >> glamourdaze.blogspot.com

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...