Skip to Content

Falošný bob

Getty Images

Aby ste vytvorili efekt ostrihaných vlasov, nepotrebujete na to nožnice. Falošný bob je ideálnou voľbou, ak chcete vzbudiť rozruch a zaujať novým lookom bez toho, aby ste skutočne podstúpili drastickú zmenu. V prípade, že tento účes plánujete zahrnúť do svojho arzenálu, mali by vaše vlasy siahať aspoň po ramená. Pre herečky ako Ashley Greene a Kate Beckinsale sú hra a vytváranie ilúzií súčasťou povolania, pre nás ostatných predstavujú číru zábavu.

Falošný bob má množstvo variácií. Môže na vás vyzerať skvele s cestičkou v strede alebo bez nej. Najpôvabnejší bude, ak si vlasy voľne vypnete, a môžete ho okoreniť aj kučerami či vlnami. Skvele pri ňom vynikne tiež hodvábny lesk rovných vlasov a ofiny. Podľa charakteru akcie, na ktorú sa práve chystáte, môžete zvoliť buď rafinovanú alebo ležérnu verziu tohto účesu. Bob môžete prispôsobiť kvalite vašich vlasov, svojmu vkusu a prípadnej potrebe rýchleho, ale nemenej príťažlivého účesu.  

Aká verzia falošného bobu vám pristane?

Ženy s vysokým čelom a hranatou tvárou vyzerajú najpríťažlivejšie, keď tento účes ozvláštnia ofinou, alebo nechajú predné vlasy padať asymetricky cez čelo, ako to vo svojej verzii falošného bobu predviedla herečka Ashley Greene. 

Hilary Duff na ďalšej fotografii predviedla natupírovaný štýl, ktorý jej účes napumpoval objemom. Nechajte sa ním inšpirovať, najmä pokiaľ máte riedke vlasy. 

Kate Beckinsale svoju variáciu na tému bob okorenila voľnými prameňmi, ktoré jej zaujímavo lemujú tvár. Vlasy nad jej čelom jemne padajú do strán a rafinovane zakrývajú bočné časti jej tváre. Tento falošný bob dokáže opticky zoštíhliť okrúhlu tvár. 

Styling falošného bobu krok za krokom

1. Ak máte rovné vlasy a túžite po zvlnenom, či kučeravom účese, odporúčame vám toto: Do vlhkých vlasov nastriekajte ochranný sprej pred stylingovým teplom a po uschnutí, s pomocou kulmy alebo natáčok, vytvorte vlny či kučery. Podľa zvoleného priemeru stylingových pomôcok si môžete vytvoriť menšie alebo väčšie vlny/kučery . Striedaním veľkých a menších vĺn/kučier dosiahnete mimoriadne živý a hravý look. 

V prípade, že chcete vytvoriť rovný falošný bob s výrazným objemom, votrite si do polosuchých, ešte ale stále vlhkých vlasov penové tužidlo. Potom vlasy vyfúkajte. Na tupírovanie pri korienkoch vlasov použite hustý hrebeň. Potom si ich zopnite alebo vytvarujte konce hrebeňom. Ak ste tupírovaním nedosiahli požadovaný objem, môžete použiť púder pre objem vlasov tam, kde je to potrebné.  

2. Vlasy voľne zopnite do nízkeho copu a upevnite ich gumičkou. Následne ju potiahnite dole smerom ku koncu copu, až kým sa vám nepodarí podohnúť vlasy dovnútra asi na úrovni brady. To dodá falošnému bobu veľký objem.  

3. Upevnite vzniknutú slučku vlásenkami a účes zafixujte lakom na vlasy.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...