Skip to Content

Farebná dúha vo vašich vlasoch

Getty Images

Hviezdy milujú pestrosť! Momentálne objavujú sýte, pastelové a dúhové odtiene vlasov. Prečo by sme sa mali obmedziť na jeden odtieň, keď ich vo vlasoch môžeme mať všetky? Najnovší trend velí vyskúšať celú škálu farebných tónov a nevšedných kombinácií. Červené vlasy ozvláštňujú fialové pramienky, zelená prechádza v blond a mení sa na ružovú. Nájdite odvahu a poďte s nami objavovať nový svet farebných možností!  

Odvážne kombinácie všetkých odtieňov a tónov – to je módne pole, na ktoré práve vstupujú celebrity ako speváčka Lily Allen či modelka Chloe Norgaard. Nezvyčajné farebné akordy preveria vašu kreativitu a zaručene upútajú pozornosť, najmä ak viete ako ich namiešať. Obľúbené odtiene môžete konečne dopriať aj svojim vlasom!

Vlasy vo farbách dúhy: Lily Allen

„Život bude taký pestrý, ako si ho namiešate.“ Inšpirujte sa dúhou a vyčarte si kreatívnejší a hravejší imidž! Lily Allen sa to podarilo a nevšedné farebné kombinácie si očividne užíva. V tomto prípade žiaria jej vlasy tónmi zapadajúceho slnka a jemnými prechodmi z tmavofialovej cez ružovú a červenú až k sýtej oranžovej. Strih po ramená necháva všetky odtiene vyniknúť.  

Vlasy vo farbách dúhy: Chloe Norgaard

Pestrofarebné vlasy
Žiaden odtieň nie je tabu - Chloe Norgaard je v skúšaní nezvyčajných farebných tónov skutočný chameleón.

Chloe Norgaard sa v dúhovom trende očividne našla. Nikto iný nemení farbu vlasov tak často, a nevyberá si také bláznivé kombinácie, ako táto americká modelka. Extravagantné účesy a prelivy sa stali jej poznávacím znamením. Skoro každý deň prekvapuje novou farebnou paletou, či už na módnych prehliadkach alebo v súkromí.  

Na Style Awards 2014 udeľovaných časopisom Elle sa objavila s vlasmi v pestrých pastelových tónoch (vľavo). Fialové a svetlomodré končeky skombinovala so zelenými a ružovými prameňmi. Pri korienkoch presvitá prirodzený odtieň jej vlasov – Chloe bola pôvodne brunetka. Plážové vlny dodávajú tomuto cool vzhľadu ležérny výraz. 

Účasť na Belvedere Party poňala podobne výstredne (v strede) – korienky vlasov si zafarbila v ružovej blond a asi v polovici dĺžky sa farba zmenila na žiarivú ružovú. Chloe toto spojenie ešte vygradovala fialovým melírom. Účes v štýle 80-tych rokov poskytol ďalšiu dávku extravagancie. Vyzerá to, že Chloe Norgaard svojimi odvážnymi farebnými pokusmi odštartovala nový módny trend.

Iná príležitosť a iná farebná paleta! Na show Whistles predstavila Chloe Norgaard outfit inšpirovaný štýlom grunge a vlasy rozdelené v strede žiariace neónovo zeleným odtieňom (vpravo). Smerom ku končekom jeho intenzita slabla až takmer do blond.

Účesy pre kreatívnu hru s farbami

Dlhé vlasy (bob alebo dlhšie) predstavujú dostatočne veľké plátno, na ktorom môžete rozohrať dúhové akcenty a použiť pri tom svoje obľúbené odtiene.

„Colour-blocking“ (nezvyčajné farebné kombinácie) už nie je len výsadou módnych návrhárov, obľúbili si ho aj kaderníci. Spolu s vhodne zvoleným stylingom totiž dokáže vytvoriť moderný a jedinečný vzhľad. Rozfúkané vlasy s rovnou cestičkou v strede dovolia vyniknúť pestrému koktailu farieb. Uhladené pramene sýtych odtieňov zase dokážu vyčariť mladistvý vzhľad. A spojenie plážových vĺn s rafinovanou či extravagantnou paletou má tiež svoj šarm.

Aj odrastajúce korienky môžete zapojiť do hry. Koloristi skúšajú mnoho rôznych farebných mixov a štýlov – od jemného tónovania a elegantných farebných prechodov až k divokým a rozmarným farebným blokom. Zatočené pramienky, cestička na strane ako aj rôzne druhy ofiny dokážu tieto farebné schémy zaujímavo rozohrať.

Starostlivosť o farbené vlasy

Kľúčom k výraznému a dlhotrvajúcemu farebnému efektu je účinná ochrana farby. Moderné produkty starostlivosti o farbené vlasy zabezpečia, že si ich odtieň zachová svoju pôvodnú intenzitu a vydrží mnoho umytí. Optimálna starostlivosť zároveň udrží vlasy v perfektnej kondícii a plné lesku.  

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...