Skip to Content

Opačné Ombre: Blond vlasy s tmavšími koncami

Dvojtónová farba vlasov zostáva naďalej obľúbená. Tento trend si osvojili hlavne tmavovlásky. Blondíny si ho prispôsobili tak, že farebný prechod obrátili od svetlej ku tmavej. V našej galérii uvidíte obľúbené hviezdy s variantmi atraktívnych ombre prelivov pre blondíny.

Ste blondína a chcete ozvláštniť svoju farbu vlasov? Vyskúšajte opačné ombre!

Slovo ombre vo farebnej terminológii odkazuje na farebný prechod zo svetlej do tmavej, z tmavej do svetlej, alebo z jednej farby do ďalšej. Doteraz razili trend farebných prechodov od tmavej k svetlej hlavne brunetky. Najnovšie sa k nim pripojili aj blondínky, ktoré si farbia konce tmavšími odtieňmi. Prechod k tmavej farbe zvyčajne začína v úrovni uší.

Ombre vlasy od blond ku tmavším koncom: Výber atraktívnych farebných prechodov

Ombre vlasy pre blondíny: Kaley Cuoco
Herečka Kaley Cuoco si zafarbila konce svojich plážovo blonďavých vlasov na tmavohnedé. Hnedá na tmavších koncoch odráža jej pôvodnú farbu viditeľnú v oblasti korienkov.

Výber farby by mal vždy ladiť s prirodzenou farbou vašej pokožky. Tmavohnedú je možné veľmi dobre skombinovať so všetkými blond odtieňmi. Pre tmavšiu olivovú pokožku sú mimoriadne štýlové prechody z blond do zlatohnedej, gaštanovej alebo mahagónovej.

Majú vaše blond vlasy odtieň pšenice ako vlasy „it girl“ Poppy Delevingne (prvá fotka hore)? Ak áno, možno budete mať chuť nafarbiť si konce na červenohnedo. Jemná zlatistá nuansa Poppiných vlasov na končekoch hladko prechádza do hnedého odtieňa.

Ombre vlasy pre blondíny: Kristin Cavallari
Kristin Cavallari stelesňuje to najlepšie z kalifornských dievčat. Konce svojich medovo-blond vlasov oživila podmanivými hnedými odleskami.

Pokožka Kristin Cavallari naznačuje zdravé opálenie zo slnečných dní a farba jej očí je tmavá. Táto variácia ombre looku dokonale pristane prirodzenej farbe jej pokožky a očí. Medová blond pri korienkoch sa smerom ku koncom mení na hnedú. V oblasti krku sú jej vlasy nafarbené tmavšie a na vrchných vlasoch je len niekoľko tmavých akcentov. To dodáva farbe prirodzený vzhľad.

Blondínkam, ktoré preferujú jasnejšie farby, odporúčame konce vlasov oživiť odtieňmi modrej, fialovej, purpurovej alebo ružovej.

Ombre farebnosť pre blondínky – niekoľko tipov na farbenie

Farbenie blond vlasov vyžaduje špeciálny postup, a čo je najdôležitejšie, presné dodržiavanie návodu. V opačnom prípade nemusí byť farebný výsledok podľa vašich predstáv.

Ombre farebnosť vyzerá mimoriadne prirodzene, ak aj korienky vlasov prezrádzajú tmavší prirodzený odtieň (pozri ombre vlasy Kaley Cuoco). Konce by mali byt nafarbené odtieňom, ktorý pripomína pôvodnú farbu vlasov.

Použitím spreja s morskou soľou môžete ešte viac zvýrazniť vaše „opačné ombre“. Po umytí aplikujte do vlhkých vlasov väčšiu dávku spreja s morskou soľou. Po uschnutí sa vo vašich vlasoch automaticky objavia plážové vlny.

Ombre farebnosť najlepšie vyznie v kombinácii s výraznou cestičkou v strede a mäkkými vlnami. Aby ste zvýraznili farebný efekt, použite lak na vlasy pre extra lesk.

Vlasy v štýle ombre s ostrým farebným prechodom vyzerajú mimoriadne trendy. Nebojte sa a vyskúšajte ombre look od svetlej k tmavej alebo od tmavej k svetlej farbe.

Ombre vlasy pre blondíny
Jessie Malakouti si na konce pridala odtiene fialovej, zatiaľ čo Heidi Klum uprednostnila pruhy v horúcej ružovej.
Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...