Skip to Content

Zvýšte lesk a ochráňte farbu vlasov

Lesk čerstvo zafarbených vlasov je okúzľujúci. Bohaté hlboké odtiene a intenzívny lesk sú jednoducho veľkolepé. So špeciálnou starostlivosťou si môžete vychutnávať trblietavú krásu o niečo dlhšie. Vhodné prípravky s oplachovaním na farbené vlasy udržujú vo vlasoch farebné pigmenty dlhšie a tiež chránia pred UV žiarením a vyblednutím farby. Takéto kúry a masky výrazne zlepšujú vlasovú štruktúru.

Umelé pigmenty majú tendenciu sa z vlasov vymývať. To platí pre zmývateľné farby, semipermanentné a dokonca aj (väčšinu) permanentných farieb. Zmývateľné farby obalia vlas len tenkým filmom s rýchlo miznúcimi pigmentmi. Intenzívnejšie farbenie alebo farbenie permanentnou farbou umiestňujú pigmenty do vnútra vlasu. Samozrejme, tieto dobre umiestnené pigmenty vydržia omnoho dlhšie. A správna starostlivosť o farbené vlasy len túto trvácnosť podporí.

Okrem použitia veľmi jemného šampónu na farebné vlasy, sú špeciálne prípravky na farbené vlasy  viac než nutnosťou. Udržujú kutikuly hladké a správne usporiadané okolo tela vlasu. Toto pomáha uchovať pigmenty vo vnútri vlasu. Takýto pomocný účinok môžete očakávať od vyživujúcich zložiek vlasových prípravkov pre starostlivosť o vlasy ako sú proteíny z listov stromov Moringa, amarantový olej, marhuľové jadro a ultra-ľahké mikro-oleje, ktoré nezaťažujú vaše vlasy. Prípravky na farbené vlasy zaistia vašim vlasom aj ochranu proti vyblednutiu farby pôsobením UV žiarenia a veľmi reaktívnych oxidačných voľných radikálov. Tak ako UV žiarenie, tak aj voľné radikály vlasy ničia.

Prípravky na farbené blond vlasy

Farbené blond vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť omnoho viac, než ostatné farbené vlasy, najmä ak sú vaše vlasy zosvetlené o niekoľko odtieňov od vašej prirodzenej farby. Tento druh intenzívneho zosvetlenia si vyžaduje odstránenie tmavých prirodzených pigmentov z vlasového jadra. Vlasy musia byť priepustné pre pigmenty počas tohto procesu. Samozrejme, existujú kúry s oplachovaním, ktoré vám pomôžu zmierniť škodlivé faktory zosvetľovania. Špeciálne blond kondicionéry dodávajú zosvetleným vlasom výrazné žiarivé zlatisté pigmenty bez žltého nádychu. Tekuté vlasové komponenty ako keratín sú pridávané do ošetrujúcich prípravkov, aby posilnili vlasovú štruktúru a obnovili jemné trhlinky a slabé miesta vo vlasoch po zosvetlení. Výsledkom sú hodvábne a nie krepovité a krehké blond vlasy.

Na každý problém existuje riešenie

Ošetrujúce prípravky existujú v rôznych variáciách. Každý prípravok slúži na určitú potrebu starostlivosti o vlasy a je upravený podľa času, ktorý môžete stráviť pri starostlivosti o vaše vlasy. Klasické prípravky s oplachovaním sa používajú po šampóne. Nanesiete si ich do vlasov a opláchnete po jednej či dvoch minútach. Opláchnutie týchto produktov z vlasov je dôležité, pretože zvyšné zložky vlasy zbytočne zaťažia a dodajú im nezdravý vzhľad. Je dôležité aplikovať prípravky tam, kde je to potrebné, teda na končeky vlasov a nie do blízkosti korienkov vlasov. Rýchle kúry v spreji sú ideálne pre  všetkých v časovej tiesni, ktorí sa aj napriek tomu chcú starať o svoje vlasy. Bezoplachová kúra v spreji má ľahšie zloženie, ale je stále účinná a vyživuje vaše vlasy. Pred použitím sprej poriadne pretrepte, aby sa všetky jeho zložky dobre premiešali. V závislosti na dĺžke vašich vlasov, päť až desať strieknutí obyčajne postačí na požadovaný výsledok. Naneste sprej do vlasov ešte pred tým, než začnete s vaším klasickým stylingom.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...