Skip to Content

Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

Herečky Laura Haddock a Elisabeth Moss zbožňujú zmenu a radi ju doprajú aj svojim vlasom – prechádzajú z blond na hnedú a zase naspäť. Odtieň vlasov zásadne ovplyvňuje a mení celkový vzhľad človeka. Či mu výrazná zmena pristane, závisí na jedinečných črtách a osobnosti každého jednotlivca.

 „Blond či tmavá, milujem ich všetky...“ spieva Robert Stolz v texte jednej zo svojich známych piesní. Všetky odtiene vlasov sú nádherné, pokiaľ pristanú osobe, ktorá ich nosí. Tým, že vyskúšate niekoľko rozličných farieb, nič nepokazíte. Práve naopak – máte šancu nájsť medzi nimi tú pravú!

Všimli sme si výraznú zmenu, akou prešli Laura Haddock a Elisabeth Moss pri prechode z blond na tmavý odtieň vlasov a znova naspäť. Obe ženy sú výstižným príkladom toho, ako výrazne sa môže líšiť vplyv rôznych odtieňov na výzor človeka.

Zmena farby vlasov z blond na hnedú: Laura Haddock

Britská herečka Laura Haddock (foto hore) neustále mení farbu vlasov. Zdá sa, že jej imidž sa vyvíja spolu s ňou. Pre mnohých sa svetlé zvlnené vlasy s ležérnou cestičkou uprostred spájajú s predstavou letnej zábavy na pláži. Blond farba je často považovaná za mimoriadne pôvabnú a zvodnú. S tmavohnedými vlasmi pôsobí Laura naopak decentne a romanticky. 

Zmena farby vlasov z blond na hnedú: Elisabeth Moss

Zmena farby vlasov z blond na hnedú
Elisabeth Moss

Herečka Elisabeth Moss (seriál Mad Men) vyzerá skvele, či už sú jej pramene tmavé, alebo sa zmení na blondínku. Zdá sa, že je s hnedými vlasmi vyslovene zžitá, zatiaľ čo žiarivá blond zjemňuje jej črty a vyzdvihuje slnečnú povahu jej osobnosti. Ako obraz zasadený v svetlom ráme – hranice medzi blond vlasmi a jej tvárou sú jemnejšie a nie natoľko výrazné. 

Blond alebo hnedá: Rovnaká farba vlasov, rozličné účesy

Laura Haddock nosí blond vlasy rozpustené a ležérne padajúce, Elisabeth Moss si ich naopak ostrihala na krátko. Rozdiel v ich pôsobení je zjavný na prvý pohľad.  Dlhé blonďavé vlny sú ženské a mäkko tvarované, zatiaľ čo krátke blond pramene vytvárajú mladistvý a hravý dojem.

Čo sa týka brunetiek – rozličné účesy ich vzhľad tiež dramaticky zmenia. Dlhá, voľne zopnutá hriva Lary Haddock dodala jej osobnosti zmyselný pôvab. Elisabeth Moss pôsobí vďaka tmavému bobu s asymetrickou ofinou štýlovo a neprehliadnuteľne.  

Ich vášeň pre zmenu ukazuje, aký vplyv má dĺžka a účes na vyznenie rôznych farieb vlasov. Čo z toho vyplýva? Styling vlasov vám ponúka ďalšiu zbraň ako si dopriať rôzny výzor s rovnakým odtieňom.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...