Skip to Content

Zlatá blond: Zjemnite svoj look!

Getty Images

Zlatá blond je naozaj úchvatná - či už nafarbená alebo prirodzená. Tento jedinečný odtieň blond dokáže vyčariť hrejivý, luxusný look a prémiová starostlivosť oň sa vám zaručene vyplatí. Odhalíme vám, čo túto exkluzívnu farbu krásne rozjasní a prezradíme, že aj tmavšie vlasy môžu ožiť vďaka zlatým tónom.

Vzácny poklad potrebuje účinnú ochranu. To platí aj pre taký prepychový odtieň ako zlatá blond. Aby ste si udržali jej hrejivý lesk, potrebujete vhodnú starostlivosť. Ukážeme vám, ako na to:   

Zlatý trblet pre anjelské vlasy

Doprajte svojim prameňom viac lesku – a začnite hneď pri umývaní. Špeciálne produkty s trblietavými zlatými pigmentmi určené pre blond vlasy dodajú tejto farbe intenzitu a lesk podobný vzácnemu kovu. Tieto bohaté šampóny a kondicionéry tiež uhladzujú povrch vlasov, aby dokázali lepšie odrážať svetlo. Výsledkom sú vlasy, ktoré žiaria ako zlato.

Pozor na slnko!

Pri opaľovaní pamätajte aj na spoľahlivú ochranu svojich vlasov. Podobne ako pokožku, aj vlasy môže poškodiť teplo a slnečné lúče, ktoré sú schopné narušiť farebné pigmenty. Výsledkom sú unavené a matné vlasy. Dostatočná ochrana vo forme sprejov a olejov s UV faktorom však pomôže udržať zlatú blond v perfektnom vlase. Aj klobúk proti slnku (pre tento odtieň sú najvhodnejšie krémové odtiene a biela) je skvelý spôsob, ako sa vyhnúť slnečným lúčom a ochrániť pritom citlivú pokožku hlavy.  

Česanie garantuje lesk

Hýčkajte svoju zlatú blond pravidelnými rituálmi. Česanie stimuluje cirkuláciu krvi v pokožke hlavy, čo pomáha rozmiestniť živiny ku korienkom vlasov. Vďaka tomu budú zdravé, žiarivé a hebké – a ich neobvyklá farba skutočne vynikne.

Uhladiť, prosím!

Zlatá blond s dokonalým leskom? Žiaden problém! Skrášľujúce oleje s tekutými mikrokryštáľmi vytvoria úchvatný zrkadlový efekt. Tieto prvotriedne produkty vaše vlasy aj vyživia a dodajú im zamatovú hebkosť. 

Zlatá horúčka pre tmavé vlasy

Nie ste prirodzená blondínka? Buďte bez obáv, aj brunetky si môžu užívať luxusný zlatý look. Pretože podobne ako ostatné farby aj zlatá blond má mnoho odtieňov, môže ju s úspechom využiť viacero farebných typov. Bežné farby na vlasy napr. rozlišujú medzi svetlou, teplou a tmavou zlatou blond. Posledná v poradí sa ideálne hodí pre tmavšie vlasy – oživí ich jedinečným zlatým leskom.  

Zlatá blond
Tmavá zlatá blond je dokonalým oživením pre hnedé vlasy.

Farebný kontrast pre tmavú blond

Rady by ste investovali do trendy zlatej, ale obávate sa následného dofarbovania vlasov? Snáď vás upokojí to, že nie je dôvod si tým lámať hlavu. Tmavé vyrastajúce korienky vo svetlých vlasoch sú momentálne módnym hitom! Trendsetterky si tento kontrast nechávajú vo vlasoch vytvárať zámerne, pretože dokáže navodiť uvoľnený a veľmi prirodzený vzhľad. Vy môžete jednoducho počkať, kým tmavé korienky dorastú do dĺžky 2 až 3 centimetrov. Je čas si život trochu rozjasniť!   

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...