Styling | Trendy účesy pre ženy

Trendy matné účesy

Donedávna bolo nepísaným pravidlom, že vlasy sa musia lesknúť, no tento diktát módy už patrí minulosti. Ženy túžiace po mnohotvárnosti objavujú krásu matných vlasov. Radi vám tento trend predstavíme a ukážeme ho v niekoľkých podobách, ktorými sa oplatí inšpirovať. Matný look je ten pravý na bežné nosenie – pôsobí prirodzene a trochu strapato, vždy je však cool.

Tak ako mnohé ďalšie „pravidlá“, aj staré dogmy ohľadne vlasov našťastie prestávajú platiť. Vlasy ženy už nielenže nemusia byť vždy dlhé a dokonale upravené, novým trendy výstrelkom sú pramene bez lesku. Zmena je totiž samotnou podstatou módy. Krátke vlasy sa tešia nebývalej popularite, ženy netrávia všetok čas bezchybnou úpravou účesu a matný vzhľad vlasov upútal ich pozornosť, pretože skvele zapadá do ich osobného štýlu.

Argentínska modelka Candela Novembre (pozri foto hore) je dôkazom príťažlivosti matného looku. Vlasy má ostrihané na „lob“ (skratka pre účes „long bob“) a ich styling poňala v duchu jemných plážových vĺn. Husté, stredne svetlé pramene však nemajú žiaden lesk.  

Výhody matného looku

Matné účesy sú skvelou voľbou preto, lebo umocňujú dojem nonšalantnej ležérnosti, ktorý je teraz mimoriadne trendy. Vaše vlasy by mali vyzerať prirodzene, akoby ste ich nepodrobovali žiadnej úprave, maximálne si ich zatočili, zaplietli alebo len tak mimochodom vyčesali hore. Neprítomnosť lesku upriamuje pozornosť na tvár. Extravagantný make-up ako dymové líčenie či výrazný odtieň rúžu vytvárajú v porovnaní s jednoduchým stylingom zaujímavý kontrast.

Ako si upraviť matné vlasy

Aj matné vlasy potrebujú tvar a štruktúru, čo môžete ľahko docieliť s použitím vhodných produktov.


Matný efekt vďaka zmatňujúcej paste:

Zmatňujúca pasta je skvelým riešením, ak chcete, aby len časť vášho účesu pôsobila matne. Pastu môžete použiť na zvýraznenie tvaru jednotlivých prameňov bez toho, aby vaše vlasy vyzerali ulepene. Pomôže vám aj pri úprave rovného a krátkeho stylingu z matných vlasov.

Styling: Rozotrite si medzi prstami malé množstvo pasty a votrite ho do vlasov alebo jednotlivých prameňov.


Ako vytvoriť matný účes s použitím púdru pre objem:
Púder pre objem vlasov vám poslúži na vytvorenie matného štýlu a zároveň viditeľne zväčší ich objem. Vlasy budú pôsobiť matne, stanú sa poddajnými, čo vám pomôže pri úprave divokých vĺn a vyčesaných účesov.

Styling: Naneste púder pre objem ku korienkom vlasov či na ich konce pomocou prstov. Púder nie je treba z vlasov vyčesávať.


Ako si vytvoriť matný vzhľad s použitím suchého šampónu:
Suchý šampón tiež dokáže vlasom prepožičať matný efekt. Jednoducho si ho nasprejujte do vlasov namiesto umytia bežným šampónom. Je zároveň skvelým prostriedkom, ako ich osviežiť, keď nemáte dostatok času.

Styling: Nasprejujte si do vlasov suchý šampón a nechajte ho 2 až 3 minúty pôsobiť. Potom ho prstami alebo pomocou uteráku vmasírujte do vlasov. Nakoniec ho vyčešte a vlasy upravte.  

Dúfame, že nasledujúce účesy pre matné vlasy vás povzbudia, aby ste tomuto vzhľadu dali šancu.

Galéria: Hviezdy, ktoré zlákal matný look