Styling | Trendy účesy pre ženy

Najlepšie make-up tipy pre rusovlásky

Ryšavé vlasy vyzerajú krásne či už v odtieni meď, mahagón, alebo červená čerešňa. Podľa mnohých ryšavé vlasy pridávajú na extravagancii. Ryšavky sa často javia ako jemné a tajomné bytosti. 

Samozrejme, nie je tomu vždy tak - niektoré červenovlásky sú priam stelesnením vzrušenia, sily a sebadôvery. Mať ryšavé vlasy je výzvou a preto je nutné použivať správny a kvalitný make-up. Prezradíme vám niekoľko tajomstiev o dokonalom make-upe, ktorý zvýrazní krásu ryšavých vlasov. 

Všeobecne platí, že rusovlásky majú veľmi svetlú pokožku. Základný krém nie je vôbec potrebný v prípade, že ste obdarená dokonalou pleťou. Ľahký make-upový púder je všetko, čo potrebujete. Stredne krycí krém je vhodný pre nositeľky ryšavých vlasov, ktoré chcú ukryť mierne nedokonalosti pleti. 

Čas od času, môžete vynechať make-upový krém a použiť radšej základný krém zodpovedajúci typu vašej pleti. Rusovláskam takáto starostlivosť o pleť pristane. 

Očný make-up pre rusovlásky

Pravidlá líčenia sa menia! Už dávno neplatí, že rusovlásky by mali používať len zelené očné tiene. Samozrejme, odtiene rašelina, olivy či kaki stále zvýrazňujú krásu rusovlások, ale dnes si do zoznamu môžete pripísať už aj ďalšie farby, napr. teplé očné tiete ako zlato, meď, škorica, muškátový oriešok a hrdza, ktoré harmonicky ladia so špecifickým čarom ryšavých vlasov a svetlou pokožkou. Ak túžite po sofistikovanom vzhľade, mali by ste siahnuť po kontrastných farbách ako je fialová, slivková, modrozelená alebo tyrkysová. Tiež sa môžete očných tieňov úplne vzdať a použiť len linku na oči pre jemné zvýraznenie.

Rusovlásky majú častokrát svetlé mihalnice, ale použitím správnej špirály vytvoríte skutočne výrazný pohľad. Krátke mihalnice si môžete zvýrazniť pomocou predlžujúcej špirály. Veľmi svetlá pokožka často tvorí silný kontrast s čiernou špirálou. V takomto prípade je preto lepšie zvoliť špirálu hnedej farby. 

Nebojte sa ani dymových očí na večerný make-up. Dymové očné tiene vyzerajú v kombinácii s ryšavými vlasmi veľmi dobre, pokiaľ je váš ostatný make-up decentný. Mali by ste sa však čiernym odtieňom skôr vyhýbať a dať radšej prednosť zlatým, hnedým, či sivým odtieňom. 

Obočie a ryšavé vlasy

Správne upravené obočie je pre rusovlásky veľmi dôležité. Ženy s ryšavými vlasmi a svetlou pokožkou by sa mali vyhnúť silne kontrastujúcemu obočiu tmavej farby, inak vytvoria na svojej tvári dojem masky. Dobrou voľbou je ceruzka na obočie v hnedastočervených tónoch, ktorú je dobré nanášať prerušovane medzi chĺpkami obočia pre príjemný a prirodzený vzhľad.

Farba na líca pre rusovlásky

Väčšina žien s ryšavými vlasmi má rešpekt pred červenkastým púdrom na líca. Veľa červenej však pôsobí skutočne ohromujúco! Dnes existuje červená farba v mnohých iných odtieňoch než kedysi moderná (staro) červená. Prírodné červené farby ako koralovo červená, marhuľová alebo broskyňová zanechajú teplé odlesky na vašich lícach a pritom pôsobia veľmi elegantne. Ružovo červená pôsobí v prípade rusovlások nevýrazne, preto by ste sa jej mali radšej vyhnúť. 

Farby na pery a rusovlásky

Rúže či lesky v prírodných odtieňoch ako koral, broskyňa, marhuľa či ruža vyzerajú úžasne. Rusovlásky, ktoré radi experimentujú, si môžu vyskúšať trendy look. Tmavočervené pery vyzerajú oslnivo, pokiaľ je zvyšok make-upu decentný.

Make-up pre rusovlásky: Triky hviezd

Odkazy

Tipy na úpravu >> Clothing Colours for Redheads