Styling | Tipy a triky

Kedy používať produkty s obsahom silikónov

Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať. Prezradíme vám, ako dodať hrubým a lámavým vlasom hodvábny lesk a ako „nafúknuť“ objem a udržať tvar jemných vlasov.

Silikóny sú veľmi efektívne, hodnotné a aktívne zložky v kozmetických prípravkoch. Druhy silikónov používané v produktoch na vlasy sú vyvinuté tak, aby slúžili na konkrétne účely. Spotrebiteľ má možnosť vybrať si výrobky, ktoré ich obsahujú alebo tie, ktoré sú vyrobené bez nich. Či by ste do svojej kozmetickej výbavy mali zaradiť aj šampóny alebo styling so silikónmi, záleží na type vašich vlasov a na tom, čo od týchto výrobkov očakávate. 

Produkty so silikónmi: Hebkosť a hodvábny lesk

Najdôležitejšou prednosťou silikónov je ich schopnosť vytvoriť tenký film okolo každého vlasového vlákna. Vďaka tomuto „ochrannému plášťu“ žiaria vlasy leskom a sú hladké ako hodváb. Každý vlas pôsobí zdravo a splýva s ostatnými v hustých vrstvách odrážajúcich svetlo. Suché a nepoddajné vlasy mimoriadne dobre reagujú na silikóny vo vlasových prípravkoch. Silikóny im prinavrátia prirodzený a zdravý vzhľad, zvyšujú ich lesk a dodajú im poddajnosť.   

Produkty bez silikónov: Objem a pevnosť pre jemné vlasy

Pokiaľ vaše vlasy nie sú vážne poškodené, a ak sú zároveň jemné a bez objemu, budú pre vás najlepšou voľbou produkty bez obsahu silikónov. Úprava účesov bude pre vás jednoduchšia, a požadovaný objem dosiahnete tiež ľahšie práve v prípade, že povrch vlasov nebude obalený vrstvou silikónov.

Rôzne časti vašich vlasov možno budú potrebovať odlišný typ starostlivosti. Ak je to aj váš prípad, máte možnosť použiť jeden prípravok v oblasti korienkov a ďalší naniesť na končeky. Môžete napr. zvoliť tento postup: penové tužidlo bez silikónov votrieť do jemne poškodených vlasov pri korienkoch a na ošetrenie poškodených končekov použiť kondicionér s obsahom silikónov.